Pcb için laminasyon makinesi

Başlatan mustafa_cmbz, 17 Ocak 2020, 21:17:30

Hattusa

ben daha çok bu şekilde hayal etmiştim ama bunda da gene ısıtıyor sanırım boyayı
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: pro-TR - 26 Ocak 2020, 00:42:26

ben daha çok bu şekilde hayal etmiştim ama bunda da gene ısıtıyor sanırım boyayı
Ön ısıtmanın sebebi boyanın püskütüldüğü anda dağılmadan olduğu yerde kuruması için.

Mucit23

Mürekkep kafalarının kontrolü zormudur? Böyle custom bir yazıcı yapmak istesek nasıl olur?

Hattusa

Alıntı yapılan: Mucit23 - 26 Ocak 2020, 18:34:17Mürekkep kafalarının kontrolü zormudur? Böyle custom bir yazıcı yapmak istesek nasıl olur?

sanırım hiç kimsenin bir fikri yok
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

power20

Önce bir kafa bulunarak üzerindeki model numarası gibi yazı internetten araştırılır. Belki gerekli bilgi bu sayede şak diye çıkacaktır. Bu fikir yararlı oldu mu?

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: elektronik - 25 Ocak 2020, 18:50:59@pro-TR

şöyle bir şey amatör ve prototip kartlar için olur
https://www.youtube.com/watch?v=rLQajSRnELc

@mustafa_cmbz

ben resimdeki sensörün vida kısmını çıkardım uç kısmını taktım tamda oraya uydu elektronik kısmı kaldı fırsat bulunca o kısmıda yaparım.

Ben hazır modülüyle birlikte aldım bu termocouple den yerine uyuduysa çok güzel demektir.

Müsait zamanda toparliyim bari bende.

mustafa_cmbz

Geçen vakit bulup silindirler için ufaktan termocouple montajın başladım.

Diğer arkadaşlar ne durumda acaba?

wtrk

Alıntı yapılan: Melih1802 - 20 Ocak 2020, 21:01:30Takipteyim, sonuçları yazarsın.

Hocam cihazın montajını yapalı yaklaşık 1.5 ay oldu ancak elime yeni aldım, çok fazla tecrübem olmadığı için deneme amaçlı herhangi bir gerber dosyasını atıyorum normalde cismin yüzeyinde değil de 1.5-2 cm yukarda ,işliyor gibi görünüyor. Bir yerlerde muhtemelen işlenecek malzeme kalınlığı ayarı var ve onu düşürmem gerekiyor galiba.
NoBody Can Stop Me!!!!!