P10 Panelin Parlaklığını Nasıl Ayarlayabilirim

Başlatan samedkutuk, 29 Ocak 2020, 17:46:38

samedkutuk

Merhabalar
Arduıno nano ile P10 Panele yazı yazdırma uygulaması yapıyorum fakat merak ettiğim şu P10 panelin parlaklığını nasıl ayarlayabilirim.
Herhangibir ara kesici devre yada dimmer gibi bişey yapmam gerekiyor ?
samedkutuk

Mucit23

Oe pinine pwm uygulayarak parlaklığı kısabilirsiniz

samedkutuk

@Mucit23 Panelin yazı parlaklığını mı ayarlıyor yoksa arka plan dahil tüm parlaklığı mı?
samedkutuk

RaMu

Panel veya varsa panellerin tümünün parlaklığını kontrol etmiş olur.
Forumda panelin şeması paylaşılmıştı,
şemadan net olarak anlaşılıyor zaten.
Özellikle @Mucit23 ün paylaşımlarında konularında bayağı detay mevcut.

Rgb mi panelin?
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Mucit23

OE pinine pwm uygularsan bütün panellerin parlaklığını ayarlarsın. Diğer türlü farklı bölgelerde farklı parlaklıklar uygulayalım dersen bütün pixellerin ayrı ayrı parlaklığını ayarlayabilmen lazım. Bu durumda iş baya zorlaşıyor.

elektronik

@Mucit23 siteniz  bende çok geç açılıyor bazen hiç açılmıyor sunucuda sorun var galiba.

http://www.arectron.com/

Mucit23

Yakın zamanda sitede köklü bir değişiklik yapacağım. Bayadır uğraşamıyorum. Şu deprem den dolayı işler biraz aksadı.  Domain vs değişecek. Biraz işi var yakında yeni siteye taşıyacağım

elektronik

Siz Elazığdaydınız şimdi hatırladım. çok geçmiş olsun sizde ve yakınlarınızda bişey yok inşallah. Hiç kimsede olmasaydı keşke.

samedkutuk

Alıntı yapılan: Mucit23 - 29 Ocak 2020, 18:44:10OE pinine pwm uygularsan bütün panellerin parlaklığını ayarlarsın. Diğer türlü farklı bölgelerde farklı parlaklıklar uygulayalım dersen bütün pixellerin ayrı ayrı parlaklığını ayarlayabilmen lazım. Bu durumda iş baya zorlaşıyor.
Alıntı yapılan: Mucit23 - 29 Ocak 2020, 18:44:10OE pinine pwm uygularsan bütün panellerin parlaklığını ayarlarsın. Diğer türlü farklı bölgelerde farklı parlaklıklar uygulayalım dersen bütün pixellerin ayrı ayrı parlaklığını ayarlayabilmen lazım. Bu durumda iş baya zorlaşıyor.

anladım hocam en kısada deneyeceğim teşekkür ederim
Çok geçmiş olsun ayriyeten
samedkutuk

Mucit23

Alıntı yapılan: elektronik - 29 Ocak 2020, 20:15:34Siz Elazığdaydınız şimdi hatırladım. çok geçmiş olsun sizde ve yakınlarınızda bişey yok inşallah. Hiç kimsede olmasaydı keşke.

Çok şükür bizde birşey yok. Fakat maddi manevi canı yanan çok insan oldu. 100 lerce bina çok ağır hasar aldı.