Kaynak makinesi yapımı

Başlatan yılmaz_34, 03 Şubat 2020, 19:57:22

sinus

Tuzlu suyun normal dirence göre avantajı yüksek güçlü direnç oluşturması mı?

z

Avantajı en başta, ucuz oluşu.

Su kabını ve elektrod yüzeyini ne kadar büyük yaparsan o kadar güçlü direnç elde edersin.

Mesela 100 Litrelik varil boyutlarında direnç yapabilirsin.

Voltaj direnç ilişkisi normal dirençlerden farklılık gösterse de çok büyük güçleri tüketmek için en pratik yok.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

power20

Nasıl farklılık gösteriyor? Ohm kanununa uymuyor mu?

devrecii

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 04 Şubat 2020, 21:39:47Yalniz bu tuzlu su ile kaynak makinesi yapan çok var hatta ikisini de birleştirmiş birisi. Sanırım bu denemek için daha kolay ve risksiz

Arkadaşlar etmeyin elemeyin bu video sahte.  12V kaynak mı olur hemde tuzlu su var . Kaynak arkı oluşabilmesi için ~50v kaynak anında ise ~25v gerekir.  Bu sahtekarların videosunu izleyip zengin ediyorsunuz. O zaman bujiyi mıknatısın üzerine koyup 220v lamba yakalım free enerji üretelim .

JOKERAS

Bu videolarla zengin olunuyormu devrecii?
Bilelim ona göre bizde kanal açalım kendimize.Absürd bir iki söylem falan.
Bedava Elektrik,bedava Benzin,Ekmek elden Su gölden, gelsin paralar:)

Böyle videoları seyretmek benim hoşuma gidiyor,bedavadan gülüyoruz.
Bak Bedava dedim:)
Hem şikayet edip hemde adamın Videosunu eklemek çok kurnazca.
Durup dururken izlenme sayısını arttırdın.

Belkide O video senin ne bilelim? :P

İddia ediyorum..Bu tip videolarda ki uyduruk yapıları işi bilen bilmeyen
bir çok  kişin denediğini düşünüyorum.
Belki sen de denedin devrecii.Denedin değilmi? :'(

Yuunus

Memlekette en cok prim yapan video free energy, zaten aranip bulunan bir video degil ama herkes buda neymis diye baksa milyon tane izlenmeye ulasiyor.bir baskasi meslegine omur veriyor bir video cekiyor 3k 5k anca izleniyor, ne diyelim.

yılmaz_34

Valla benim amacım bu tarz işlerden ne para kazanmak neden birine para kazandırmak ben üretmeyi elektrik-elektronikle  uğraşmayı yeni yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum hepsi bu.... ::ok
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

HAKKITANIR

Videosunu izleyerek, çok sayıda cep telefonun ortasındaki mısır tanesini,
bu cep telefonlarını aynı anda arayarak, patlatmaya çalışan bir ekibe denk gelmiştim.
İçlerinde iki tanede mühendis bile vardı.

Bu akülü devrenin çalışma ihtimali, mısırın patlama ihtimalinden çok daha fazla diye düşünüyorum.
Video akü üretici ve satıcılarını kalkındırmaya yönelik olabilir belki. Aküye yaramaz çünkü bu çalışma.
Tuzlu su ve güçlü direnç kısmı da kısmen doğru olmalı. İstenilen değerlerde ve yüksek omajlı bir direnç oluştuğundan şüpheliyim sadece.

devrecii

@JOKERAS

Benim youtube kanalım ölü  ama kontrol panelinde baktığımda iki günde 250-350 tık alıyor hiç fena değil izlenmelerin çoğu abd ve hindistan endonezya. Günlük 150kişi ??? fena değil.

Bu sahtekarlar günlük ~~20bin izleme alıyorlardır tahminen.

İşte buradan hesapla  https://www.passiveincomecalculator.com/youtube-money-calculator/

Bence aç bi youtube sitesi salla gitsin mıknatısa sar bobini bununla elektrikli bisiklet çalıştır kafadan 10M tık  ;D koy cebine parayı  :P

Sitemizde  youtudedan para kazananlar varsa yazarsa sevniriz kaç lira  :P . z hoca vardı sanki.

devrecii

@yılmaz_34 bence şansını dene bişeyler yap koy hem de piskolojik açıdan seni rahatlatır belkide para kazanırsın aklına ne geliyorsa yap gitsin.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: devrecii - 05 Şubat 2020, 18:37:14@yılmaz_34 bence şansını dene bişeyler yap koy hem de piskolojik açıdan seni rahatlatır belkide para kazanırsın aklına ne geliyorsa yap gitsin.

eyvallah saol bende bişeyler yapıp satıyorum akmasada damlıyor işte benimde youtube kaalım var ..
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

JOKERAS

Youtuber ol diyorsun yani.
Tamam yarın oluyorum.Tüm Kuşları halletik Sıra Leylekte:)

Kapalı olan kanal ortalama 300Tık alıyorsa iyi değilmi?
Sen Para kazanıyormusun yani?

HAKKITANIR

Kanalı aç ilk üye ben olayım. Eğitime açım ben. Eğitici olsun videolarınız.
Siz fark oluşturacaksınız size güveniyorum.

Yemek yeme mekanlarını tanıtanların, yeni gelişmekte olan, müşteriye ihtiyacı çok olan, işletmelerde bedavaya yiyip içtiğine şahit olmuştum.
İş yeri sahipleri tanıtım oluyor nasıl olsa diye donatıyor masayı, yiyeceklerin suyunu damlatmak ve bastırıp içini dışına çıkartarak ballandıra ballandıra göstererek anlatmak şart yalnız.
Gittiğimiz bir kaç turistik yerde de bu yönde, bilgiler vermişti. Sağlam yiyip içenler var bu alanda hemde 50 Bincik civarı bir üye ile.
Kocaman et göbeği büyütmüşler.
Birde pahalı lüks arabaları sürüp test edenler var. Bunlarda tanıtım ayağına binip yiyip içiyorlar.
Siteden alacağınız para devede kulak belki. Buz dağının görünmeyen kısmına odaklanmak gerekebilir.

elektronik

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 03 Şubat 2020, 20:12:58O değil de bir tanesi su ile yapıyor direk 220volt a takıyorsun.
Mantigini anlayamadım ama denenebilir birşey.

Bu ne sorumsuz bir insan, böyle video çekilirmi. bilmeyen birileri deneyip mefta olabilir.
Belkide birileri denerken ölmüştür.