Optimum 250x550 torna icin gorus belirtecek olan varmi?

Başlatan z, 10 Şubat 2020, 15:03:27

z

Bayagi bir modifikasyon ister.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Makinanın arkasındaki elektrik panosunu açınca şok oldum. İçeride 3 tane step motor sürücü var. Dolayısı ile makine CNC haline kolayca getirilebilir. Mevcut halinde kumanda kutusu eksenlere sadece ilerleme yaptırıyor. O kumanda kutusunu söküp cnc kontrol ünitesi takılabilir.

Fakat makinanın şöyle bir güzelliği var her eksende lineer cetvel var. Dolayısı ile kapalı döngü kontrola müsait.

Acil olarak bu makinayı kullanan birisini  bulmam lazım. Dokümanında BT30 konik ve ER32 pens seti takılacağı yazılı. BT30 un arkasında küresel tutamaç yeri var. Fakat benim makinanın bu küresel çıkıntıyı kavrayacak tutunma yeri varmı anlayamadım.

BT30 denince muhakkak arkası küresel mi olur bilmiyorum ve yanlış ürün sipariş edersem değiştirmesi vs sorun olacaktır.

tunayk

Alıntı yapılan: z - 18 Mayıs 2021, 11:56:20Makinanın arkasındaki elektrik panosunu açınca şok oldum. İçeride 3 tane step motor sürücü var. Dolayısı ile makine CNC haline kolayca getirilebilir. Mevcut halinde kumanda kutusu eksenlere sadece ilerleme yaptırıyor. O kumanda kutusunu söküp cnc kontrol ünitesi takılabilir.

Fakat makinanın şöyle bir güzelliği var her eksende lineer cetvel var. Dolayısı ile kapalı döngü kontrola müsait.

Nasipli insansınız vesselam.  :)

ismail kaya

Bülent Hocam bu torna ile titanyum çubuk işleyebiliyor muyuz?

z

Daha tezgahin ustune koymadim.

Alıntı yapılan: tunayk - 18 Mayıs 2021, 12:04:32Nasipli insansınız vesselam.  :)

Bu makina da hala bodrumdaki tezgah masasinin ustune inemedi daha.

Bu arada BT30 tutucuyu bu frezede kullanabilmek icin Pulstat alinmasi gerekiyormus. Mas 403 pulstat dendi ama bu Bt40 icinmis. Ozellikle vurgulamak gerekiyor.

Bu makinayi kullanan tanidigin tanigi, onun da tanidigi vs varsa muhakkak ulasmam lazim. Yanlis bir sey alirsam saticinin camura yatmasi kuvvetle ihtimal.

z

Yuunus

Motorun yonunu degistirirken eyvah dedim  :) neyseki onlemini almislar. hayirli olsun

z

Alıntı yapılan: ismail kaya - 18 Mayıs 2021, 17:30:52Bülent Hocam bu torna ile titanyum çubuk işleyebiliyor muyuz?

Denemedim ama islememesi icin bir neden yok. Kesici takimla alakali bir durum.