bu hata mesajının anlamı nedir ??

Başlatan yılmaz_34, 15 Şubat 2020, 15:58:56

yılmaz_34

PIC16F88  işlemcisi  ile bir projemiz fakat tam anlamıyla istediğimiz gibi çalışmıyor röle tetikleme yapmıyor her yeri her şeyi kontrol ettik pice hex dosyası atarken şu hata meajı çıkıyor sebbei bu olabilir mi acaba  ??

Warning some configuration words not in hex file.Ensure default values above right acceptable 
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

ilyas KAYA

Konfigürasyon da hatalar yada eksikler var. Bazı konfigürasyonları ayarlamamışsınız.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 15 Şubat 2020, 16:04:58Konfigürasyon da hatalar yada eksikler var. Bazı konfigürasyonları ayarlamamışsınız.

kodu ben yazmadım başka bir sitede buldum pıc basic pro  ile yazılmış kod..

MC_Skywalker

Program yazılırken konfigürasyon bitleri tanımlamalarından bazıları yazılmamış ve program öyle derlenmiş. Programlayıcının yazılımı varsıyılan değerlerin kabul edilebilir olduğunu belirtiyor.

Tabi kodu görmeden ancak bukadar yorum yapabilirim.

yılmaz_34

ilyas KAYA

#CONFIG
        __config _CONFIG1, _FOSC_INTOSC & _MCLRE_OFF & _CP_ON & _CLKOUTEN_OFF & _WDTE_OFF   & _BOREN_OFF   & _IESO_OFF  & _FCMEN_OFF & _PWRTE_ON
        __config _CONFIG2, _LVP_OFF & _WRT_OFF & _PLLEN_OFF  & _STVREN_OFF
#ENDCONFIG

Birde yukarıdakini deneyin benim kendi kullandığım yapılandırma bunlar ve çalışıyor. Muhtenmelen intrcosc ile ilgili sorununuz var. PIC 'in çalışmaması da bundan kaynaklı olabilir.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 15 Şubat 2020, 22:08:58
#CONFIG
        __config _CONFIG1, _FOSC_INTOSC & _MCLRE_OFF & _CP_ON & _CLKOUTEN_OFF & _WDTE_OFF   & _BOREN_OFF   & _IESO_OFF  & _FCMEN_OFF & _PWRTE_ON
        __config _CONFIG2, _LVP_OFF & _WRT_OFF & _PLLEN_OFF  & _STVREN_OFF
#ENDCONFIG

Birde yukarıdakini deneyin benim kendi kullandığım yapılandırma bunlar ve çalışıyor. Muhtenmelen intrcosc ile ilgili sorununuz var. PIC 'in çalışmaması da bundan kaynaklı olabilir.

bunu nasıl kullanacam acaba  ?? özür dilerim yazılım bilgim yoktur...

mk95

Alıntı yapılan: yılmaz_34 - 15 Şubat 2020, 23:21:59bunu nasıl kullanacam acaba  ?? özür dilerim yazılım bilgim yoktur...

Hocam sorunu halledebildin mi? Bende aynı devreyi yaptım bende de aynı sorun var.