Evdeki bilgisayarı web server olarak kullanmak internetten yayın yapmak

Başlatan z, 17 Şubat 2020, 01:38:45

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 17 Şubat 2020, 15:32:19Fatura içeriğini burada paylaşmaya çalışacağım.
Kıyaslamak daha kolay olur o zaman.
Detay olsun kıyaslansın diye ekledim.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: z - 20 Şubat 2020, 17:18:19

Pek bilgi olmasa da bu da benim fatura.
Sende 31 cent bende 60 kuruş  :)
Buna rağmen benden 2 kat fazla elektirik tüketmişsin.

z

Banyo ve mutfakta kullanilan sicak suyun isiticisi elektrikli de ondandir. Bir de yemek firinini cok sik kullaniyoruz.

Fakat faturanin on yuzunde  4 kisilik ailenin ortalama tyuketimi 449kwh olarak yazilmis.
5 kisilik aile 489kwh.

Bizim fatura 3 kisi icin her ikisinden fazla.

Hep bu sekilde uyari aliyoruz.

Bizimki anormal degil de yuksek. Anormal olursa polisle basim derde girer.

Polisler anormal elektrik faturasi gelen tuketicilerin evlerinin ustunde geceleyin helikopterler ucarak termal goruntu aliyorlarmis.
Evin bir bolumunde uyusturucu yetistirenler gun isigina es isik elde etmek icin yuksek guclu elektrik lambalari kullaniyorlarmis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: z - 20 Şubat 2020, 18:12:47Banyo ve mutfakta kullanilan sicak suyun isiticisi elektrikli de ondandir. Bir de yemek firinini cok sik kullaniyoruz.

Fakat faturanin on yuzunde  4 kisilik ailenin ortalama tyuketimi 449kwh olarak yazilmis.
5 kisilik aile 489kwh.

Bizim fatura 3 kisi icin her ikisinden fazla.

Hep bu sekilde uyari aliyoruz.

Bizimki anormal degil de yuksek. Anormal olursa polisle basim derde girer.

Polisler anormal elektrik faturasi gelen tuketicilerin evlerinin ustunde geceleyin helikopterler ucarak termal goruntu aliyorlarmis.
Evin bir bolumunde uyusturucu yetistirenler gun isigina es isik elde etmek icin yuksek guclu elektrik lambalari kullaniyorlarmis.

Haa mevzu başka desene..
Türkiyede de yapmak lazım öyle denetimleri.
Uyuşturucu terörün finans kaynağı. ABD dekinden daha fena.
Lakin kişi hak ve özgürlüklerinin büyük ölçüde kısıstlanmasına kadar gider ki suçlu olmayanlara zulüm haline gelir.
Kaldıki Suç şebekesi bunu biliyorsa ısıl izolasyonla önünü alırda.