Mouser v.s sitelerden gemi ile alışveriş yapmak

Başlatan ÜC, 24 Şubat 2020, 21:23:09

ÜC

Arkadaşlar merhaba.Daha önce Mouser , Farnell gibi sitelerden direkt hiç alışveriş yapmadım , bir kere aracı firmayla yaptım. Deneme amaçlı led driver çipini almak istedim ,2 adet 2 euro tuttu , nakliye 20 euro. Nakliye seçeneklerinde resimde görüldüğü gibi.

Karşılığında 20 Euro olmayan seçenekler nelerdir ? en önemlisi gemi ile gönderim yapan site varmı ?

Aracı firmalar olduğunu biliyorum direkt alışveriş için bilgilendirebilirmisiniz mümkünse.

Sozuak

Bu tip işlerde gemi olmaz. Gemi ile olsaydı bile  yakın yer dahi 2 ayda gelir .Bu tip firmaların Türkiye temsilcileri aracılığı ile sipariş verirseniz daha ucuz ve hızlı olur.

ÜC

Alıntı yapılan: Sozuak - 24 Şubat 2020, 21:26:59Bu tip işlerde gemi olmaz. Gemi ile olsaydı bile  yakın yer dahi 2 ayda gelir .Bu tip firmaların Türkiye temsilcileri aracılığı ile sipariş verirseniz daha ucuz ve hızlı olur.

Gemi ile uzun sürecek biliyorum , aciliyeti olmayan parçalar için düşünüyorum.Nerede okudum hatırlamıyorum ama bu alışveriş sitelerinin birinde gemi tercihi olduğu aklımda kalmıştı.

sinus

Rs Delivers'e baktınız mı? Kargo o kadar yüksek çıkmaz orda.

Sozuak

ship lafına aldanmayın hem gemi hem de yüklemek, göndermek anlamında. Çinden bile küçük siparişler gemi ile gelmez

ÜC

Rs Delivers'i biraz araştırdım , 1937 de kurulan ingiliz firmasıymış , Ankara bayisiyle görüştüm , orjinal olacağının garantisini verdi. Rs Delivers'in bayisi olduğu için güvenebilirim sanırım. Ürünün üzerine yalnızca 7 tl civarında kargo ücreti ekleniyormuş.
   Sozuak hocam gemiyle getirtme şansı yok anladığım kadarıyla , sağlam firma bulup getirtmek gerekecek.
   Yardımlarınız için ikinizede teşekkür ederim.

Erol YILMAZ

ÇOK TA güvenmeyin derim....
Böyle bahsi geçen dist. bi firma ürünleri çin klonu olarak göndermişti.

ÜC

Alıntı yapılan: Erol YILMAZ - 25 Şubat 2020, 18:34:19ÇOK TA güvenmeyin derim....
Böyle bahsi geçen dist. bi firma ürünleri çin klonu olarak göndermişti.

Gönderen firmadan fatura kesmesini istesek , fatura adresinden ulaşıp ürünü resimleyip sizinmi bu ürün desek bir yol olabilirmi ?

ÜC

Erol YILMAZ hocam sizin daha önce açtığınız 3 kere arkadaşlarla toplu olarak ürün getirttiğiniz konuları gördüm. Bu konuda ciddi bir çalışma yapsanız çok yararlı olur kanısındayım.
  15 günlük periyodlarla sipariş verseniz , ürün getirtmek isteyenler daha önceki gibi size siparişi ve ücretini verse , geldiğindede kargolasanız. 5 sipariş birikse 15 günde  4 euro tutar kişi başı. Eğer buna müsait değilseniz en azından başlangıç için bir veya iki kereliğine yardımcı olursanız kendiliğinden yürür kanısındayım , yani ön ayak olsanızda yeterli olur , tecrubeniz ve  kabiliyetiniz var çünki.
  Eğer kota dolmazsa ben her periyodda 6 ay boyunca sipariş vermeyi garanti ederim.