Raspberry Pi 3+ Kamera Uygulaması hk.

Başlatan zamzam23, 25 Şubat 2020, 09:18:00

zamzam23

Selamlar,
RPi3+ ile kamera görüntü işleme üzerinde çalışıyorum. Kamera olarak kartın kendi üzerindeki soketten bağlantısı yapılan çinden adığım kameralardan kullanıyorum. (örnek kamera: https://www.direnc.net/raspberry-pi-kamera-modulu)

yazdığım program düzgün çalışıyor ancak kamera fps çok düşük kaldığından bir de ben görüntü işleme yaptığımdan kamera çok çok yavaş kalıyor, görüntü donarak ilerliyor.

1-) Bu kamera ile daha yüksek fps ve daha akıcı görüntü nasıl elde edebilirim?

2-) Bu kamera yerine webcam kullansam daha akıcı görüntü elde edebilir miydim?

internette dökümanlar mevcut, olur diyen de var cpu overclock yapmadan olmaz diyen de var.

sizlerin bu konuda tecrübeleri olduysa dinlemek isterim.

wtrk

Kardeşim bu işi bende yapmayı denedim ancak başaramadım, bana bir arkadaş görüntü işleme programı konusunda mathlab ile destek oldu ancak görüntü işlemeyi başaramadık.

Başarıya ulaşınca paylaşırsan sevinirim.
NoBody Can Stop Me!!!!!

zamzam23

Alıntı yapılan: wtrk - 25 Şubat 2020, 09:31:50Kardeşim bu işi bende yapmayı denedim ancak başaramadım, bana bir arkadaş görüntü işleme programı konusunda mathlab ile destek oldu ancak görüntü işlemeyi başaramadık.

Başarıya ulaşınca paylaşırsan sevinirim.

yüz bulma ve tanıma, göz bebeği takip, göz kırpma algılama vs. yaptırıyorum ancak dediğim gibi görüntü çok yavaş akıyor, tadı yok şuan.

wtrk

Hocam ben normal 123456789 vs gibi rakamları okutmak istiyorum.

parça parça 6548 - 784545 - 87845 -89798789 ve 123456789 gibi rakamlar var, bir beyaz kağıt üzerinde.
Bunun üzerinde 123'le başlayanları okumasını istiyorum sadece.
NoBody Can Stop Me!!!!!