Hava savunma sistemi-dost/düşman uçak?

Başlatan mir_as82, 01 Mart 2020, 11:26:03

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: muhendisbey - 03 Mart 2020, 19:43:59Yani daha teknik dille, blok diyagram, akış diyagramı gibi.
Bir yere başvurmuştum, mülakatta sordular cevap veremedim. Wikipedia'dan öte de pek bir bilgi bulamadım.
Hocam şöyle şöyle diyerek anlatılacak bir konu değil.

https://www.stm.com.tr/documents/file/Pdf/7.Stratejik%20Sektorel%20degerlendirme%20raporu_2016-08-03-10-59-35.pdf

OG

Alıntı yapılan: devrecii - 03 Mart 2020, 15:27:26Trolluğu bırakıp ciddi bişeyler yazmak istiyorum .

Bir konu başlığı açacaktım ama aynı şeyleri söyleye söyleye  anlamı kalmadı.

Ama yazmadan da edemiyorum.

Arkadaşlar çok ciddi bir tehlike altındayız, bu son günlerimiz olabilir.

Millet gülüp eğlenip , şunu vurduk bunu vurduk diye övünürken birileri kıçıyla gülerek  mezarımızı kazıyor , sular iyice ısıtılıyor ,coğrafyayı dümdüz edecekler canlı bırakmayacaklar (armageddon).

Zaten  ülke yıkılmış durumda ,ekonomi battı her iki gençden birisi işsiz , plan tıkır tıkır işliyor. Ülke soğana döndü.

Yakında yeni kötü haberler alabiliriz , vur kaç taktiği ile iyice suyu kaynatacaklar , ülkemizi yönetenler çok yanlış çok tehlieki bir oyun oynuyor belki de bilinçli  .

Şu an ülkemizin durumu bu, oynamaya devam.

Boşver,
uyarıcıların uyarılarına kulak asılmadığı zamanlarda isek..
müzik iyi gelir.

(önceden de vermiştim.. gerçeklerden alıp götürüyor.. yapacak pek bir şey kalmadı..)

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

M.Salim GÜLLÜCE

Hiç kimse durduk yerde kayba uğrayacağı bir alanda bela aramaz.
Ellerini meseleye uzatmıyorlarsa çıkarlarına zarar geleceğini düşündüklerindendir.
İnsan hakları, demokratik kurallar vs. vs. onlara hizmet etmediği sürece de çok tınn...

Mesela yunanistan gençleri kamyonetlerle mülteci avından günlük 5-6 bin dolar sövüşlüyorlarmış.
Uluslar arası yapılar hiç ilgilenmiyor.
Koydukları kuralları tanımıyorlar bile.
Çünki herşeyi çıkara endexlemişler.

Çıkarlarına uygun olduğunda tıpkı kızılderililere,
afrikalılara yaptıkları gibi ailelerinizi milletlerinizi kırmaktan soyunuzu kırmaktan kaçınmazlar.
O yüzden bize en çok fayda sağlayacak olan onların birbirlerini kırmasıdır.
Allah fitneyi saldığında bunu o cenahta göreceksiniz.
1. ve 2. Dünya savaşı bunun ispatı olsa gerek.
Şidilik sadece sömürüp ezip süzdüklerinin torunlarının ülkelerini işgal edip geçmişin hesabını tahsil etmesinden endişeliler.
3. cüsüde yine aynı minval üzere olacaktır.

Düşünürseniz Fransada Fransız, Almanyada Alman, ve diğer avrupa ülkelerinde kendi milletleri azınlık pozisyonuna düşme eğiliminde.
Sonunda ilahi intikamın onları yok ettiğini şu yada bu şekilde gerçekleştiğini siz değilsede torunlarınız illaki görecektir.
Yükselen yıldızları takip ediniz.. ;)

Okan AKÇA

Ilahi intikam bu tarafta olsaydı ahiret sorgu olmazdi hakettigini herkez burda görürdü. Suriyeden Türkiye ile aramızda herhangi bir savaş soz konusu olamaz tarihi baglarimiz var diyerek olayı yumsatmistir. Gercek düşmanımiz Suriye değil emparyalist güçlerdir. Esatin cani cehenneme ancak Suriye devleti yıkıldığı an İsrail büyük projesi gerçekleşmiş hedef Türkiyeye gelecektir.Ülkemiz zor bir sınavdan gecmektedir. Değneğin iki ucuda boklu. Allah yardımcımız olsun

muhittin_kaplan

Zor sınav yoktur. Sınava hazırlıksız girmek vardır.
Ne demiş aksakallılar
"hazir ol cenge istersen sulhu salah."
Bu sadece silahlanma, uçak top yapmakla alakalı değil.
Hariciyeden baslar, dahiliyeye, Eğitime oradan liyakat a ve toplumda iltimas aramaya kadar gider.

Bu arada bu konu nasıl oluyor IFF den buraya geliyor hala anlamiyorum.

mehmet

Alakasız mesajlar silindi.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr