Mr-20 plc yapmak (Korona hali)

Başlatan sessiz_roman, 01 Nisan 2020, 17:04:56

sessiz_roman

sevgili arkadaşlar malum virüsden dolayı evlere hapsolmuş durumdayız. Ben de bu boş zamanları değerlendireyim diye mr20 plc kartının aynısını yapayım dedim.

virüs yayılmadan önce malum siteden mr20 plc kartı almıştım o kartın üzerinde ki bütün kompanentleri söktüm ve zımpara ile yollar görünene kadar üzerinde ki boyayı zımparaladım.

kartın ilk hali

kartın kompanentlerinin sökülmüş ve zımparalanmış hali.

ve bu da benim çizdiğim devrenin son hali.

saygılar.

M.Salim GÜLLÜCE

Bide programını yazarsan işlem tamamdır.
 ::ok

sessiz_roman

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 01 Nisan 2020, 17:10:33Bide programını yazarsan işlem tamamdır.
 ::ok

proğramlama işini plc proğramları ile yapmasamda arm proğramlama ile hallederim inşallah

fide

Nasıl koruma yapıldığı ve izolasyonu hk fikir vermesi için girişlerden birini şema çizip yükleyebilir misin?
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Erol YILMAZ

Mitsubishi'nin PLC leri ile uyumlu çalıştırıyorlardı bunları.

Şema ve Layout koyacak mısın? Yoksa sadece ben yaptım demek için mi paylaştın ?

Okan AKÇA

Mitsubishi çakma programı bulup yüklerseniz büyük ihtimal olur.

sessiz_roman

Alıntı yapılan: fide - 01 Nisan 2020, 22:29:17Nasıl koruma yapıldığı ve izolasyonu hk fikir vermesi için girişlerden birini şema çizip yükleyebilir misin?

yükleyebilirim tabiki. ancak yolları doğru çizip çizmediğimden emin değilim. bir kaç kontrol daha yapıp paylaşacağım.

sessiz_roman

Alıntı yapılan: Erol YILMAZ - 01 Nisan 2020, 22:32:39Mitsubishi'nin PLC leri ile uyumlu çalıştırıyorlardı bunları.

Şema ve Layout koyacak mısın? Yoksa sadece ben yaptım demek için mi paylaştın ?

erol bey şema ve layout koyacağım elbette ancak devrenin doğru olup olmadığı hakkında kendimin de emin olmam gerekir.

SERRO EFE

Fx1n lerin kopyası bunlar. Çook önceleri 32f103vc serisinden birinde test edip melsoftla haberleştirmiştim.

sessiz_roman

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 02 Nisan 2020, 00:31:28Fx1n lerin kopyası bunlar. Çook önceleri 32f103vc serisinden birinde test edip melsoftla haberleştirmiştim.

evet üzerindeki işlemci stm32f103 serisi 64 pinli bir işlemci.
acaba bu seri yani fx1n in üretimi durdu mu durdu ise neden durdu. bilginiz var mı.

SERRO EFE

Evet fx1n üretilmiyor artık eski bir ürün. Yeni seriler var. Schineiderde twido serisini bitirip yerine tm221 serisini sürdü bi kaç sene önce.(6-7sene)

Melih1802

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 02 Nisan 2020, 00:31:28Fx1n lerin kopyası bunlar. Çook önceleri 32f103vc serisinden birinde test edip melsoftla haberleştirmiştim.

Haberleştirmek için ne yaptın.
Melsoft ile program yükleyebildin mi?

SERRO EFE

Çok özel bi çaba göstermemiştim. Commport ayarından sonra direkt haberleşmişti. İnput output için test programı yükledim. Çinli sitelerin birinden bulmuştum. Genelde 8051 türevleri için bolca kod örneği vardı o zamanlar. Şimdi varmıdır bilmiyorum. 

Melih1802

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 02 Nisan 2020, 13:06:28Çok özel bi çaba göstermemiştim. Commport ayarından sonra direkt haberleşmişti. İnput output için test programı yükledim. Çinli sitelerin birinden bulmuştum. Genelde 8051 türevleri için bolca kod örneği vardı o zamanlar. Şimdi varmıdır bilmiyorum. 

Ben işlemciyi değiştirip haberleştin sanmıştım.

SERRO EFE

Alıntı yapılan: Melih1802 - 02 Nisan 2020, 14:49:02Ben işlemciyi değiştirip haberleştin sanmıştım.
Deneme boardlarından birine boş işlemciye yazmıştım.