Rgpl osiloskop video

Başlatan ipek, 08 Nisan 2020, 21:33:07

ipek

tunayk

Böyle incelikli bişeyi yaptıkları için 100Altın verip, böyle boş bişey için harcadıkları zamana karşılık da 100sopa vurmak lazım. :)

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: tunayk - 08 Nisan 2020, 22:16:28Böyle incelikli bişeyi yaptıkları için 100Altın verip, böyle boş bişey için harcadıkları zamana karşılık da 100sopa vurmak lazım. :)
Bi işe yarıyomu diye soracaktım bende tam.  ;D

RaMu

Konuyu anlamak için yapılan bir örnek sadece.
Kanalında video protokolleri hakkında detaylı anlatımlar var,
takip ettiğim bir kanal, tavsiye ederim.

Hatta bir konu açıp 10(on)küsür saatlik canlı yayın
LitePlacer Pick and Place makinasını kurma macerasını paylaşsam mı diye düşünüyordum,
bende bir taraftan izlerken :)

https://youtu.be/Axny3eEUjPw
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

z

TV tekniğini bilmeyenler için muazzam bir işmiş gibi görünebilir.

Fakat bir scop için oldukça basit bir işlem.

Yeterki scopun Z girişi olsun. İki tane testere dalga osilatöre ihtiyaç var. Bir de senkronlama için ufak retüşlara.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

M.Salim GÜLLÜCE

Hah işte kastettiğimde o @z
Zaten bilinen ve digitalleşme ile terkedilen bir raster tekniğini digital sistemin göbeğine koymanın faydası ne.!?
bunu ledlerle yapıp matris taramayı anlatsa ve TV de bir zamanlar böyle çalışıyodu dese bir mantık ararım.

Full Digital kamera Araya bisürü program ve CPU dönüştürücü..
Sonrada tekrardan analogdan digitale dönüştürüp görüntüyü sağlayan Digital Scop..
Hakkaten 40 Altın 40 sopalık.

40 ALTIN 40 SOPA
Bir gün Kanuni Sultan Süleyman'ın huzuruna bir adam getirmişler.Adamın bir hüneri varmış...
40 metre öteden iğnenin deliğine geçiriyormuş...Bunu başarmak onun tam 40 yılını almış ve Padişah 'göster bakalım hünerini' deyince adam iğneyi bir sehpaya saplamış,sonra 40 metre geri gitmiş ve ipliği fırlatmış iplik iğnenin deliğinden geçmis..
Padişah : 'tekrarla, tesadüf olmasın yoksa' demiş.
Adam tekrarlamış,gene isabet Padişah tam 10 kere tekrarlatmış, 10′unda da iplik hedefi bulmuş Padişah veziri çağırmış,'şu adamı ödüllendirmek için 40 altın verin, 40 de sopa vurun..
Adam 'aman padişahım bu nasıl ödül' demiş ...Padişah da ' 40 altın hünerin için, 40 sopa da böyle lüzumsuz bir ise 40 yılını harcadığın için.

ipek

Nadir Süheyl Erkman ticaretten ,Telequipment Oscilloscope model D67 almıştım,yıl 1983 proplara dokunarak Müjde ar görüntüleri çıkarıyorduk,skoptanda pek anladığımız yoktu,sonra kaderinde yardımı ile ona yakın skopum var,neyse bunu arkasında direk CVBS ve Z girişi var,o yıllarda Sony SL8080 Betamax video yapmış,arkasındaki tos fişlerden skopa bağlardım,artık şimdiki skoplarda bulunmayan,TV Field Trigger böümünden Trigg ederdik,yemyesil görüntü ,geçen bir arkadaşımın oğluna gittik,HP Agilent Skop vardı yeşil Searc butonuna bir dokunuyor,bir kamyon parametre FFT'sinden tutta,çok şanslılar çok..