EXM1 Deney setinde Stm32f103 kullanımı

Başlatan SB7, 09 Nisan 2020, 14:17:38

SB7

Merhabalar.
PIC ile ilgili alıştırmalar yapmak için EXM1 deney setini kullanıyordum. Ancak uzun zamandır picleri kullanmamaya başladım. EXM1 i stm32 ye uyarlamak için firma external mcu bağlantı pinlerini bırakmış.Ben de bi kart hazırlayıp stm32 mcu mu oraya geçecek şekilde ayarladım. Ancak karta besleme verildiğinde bazı pinler güç pinlerine denk geliyor.

Yaptığım kart ve EXM1 in resimleri bu şekilde. EXM1 üzerinde 3.3V ve 5V için bir switch yer alıyor. Switchi 3.3 V pozisyonuna getirdim. Ancak bir program yazdığımda bosta kalan pinler kartın güç pinlerine denk geldiğinde ne olacak?  Örneğin exm1 in 3.3V u bnim b5 pinime denk geldiğinde ne yapmam gerekiyor? Daha önce böyle bir denemede bulunan varsa yardım ederse sevinirim.( Elimde 1 adet stm32f103 kaldığı için çalıstırmaya cesaret edemedim )  Şimdiden teşekkürler .
-SB7

~ENES~

Pini giriş olarak ayarlarsan herhangi bir sorun çıkarmaz.

SB7

@~ENES~ cevabınız için teşekkürler.  Çok karmaşık bir hal aldı. Sanırım hangi pini ne olarak istiyorsam ona göre bir pcb hazırlamam gerekiyor. Power pinlerini de dahil etmeden kulanacağım anlaşılan.  Hiç hoşuma gitmedi bu iş
-SB7