3Km on/off veri göndermek - Devre çalışır mı?

Başlatan akuntman, 12 Nisan 2020, 01:33:27

PICaso

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

EGE

PICaso

Alıntı yapılan: RaMu - 14 Nisan 2020, 10:23:39@PICaso
@tekosis
Nokta ne için?
Konuyu takip edebimek ve yanıt geldiğinde bildirim alabilmek için.

RaMu

Uyarıları Al
seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

tekosis

@RaMu bir şeyler yazmıştım, yazdığım cevabın arkadaşa uygun olmadığını farkettiğimden bu şekle çevirdim. Öylece de kalabilirdi, üstünü de çizebilirdim, özel bir sebebi yok.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

akuntman

Bu konuyu powerline haberleşme ile çözdük. birimler arasında mevcut döşeli enerji hattı olduğundan ekstra kablo çekmeye gerek kalmayacak. Semitech in sm2400 modülleri var onlarla yaptık.
Laboratuvarda düzgün çalışıyor, yerine takılınca 3km den de çalışacağını düşünüyoruz. Üretici 10km ye kadar sorun çıkmaz dedi. Görecez artık.

mufitsozen

Alıntı yapılan: akuntman - 14 Mart 2021, 00:00:11Bu konuyu powerline haberleşme ile çözdük. birimler arasında mevcut döşeli enerji hattı olduğundan ekstra kablo çekmeye gerek kalmayacak. Semitech in sm2400 modülleri var onlarla yaptık.
Laboratuvarda düzgün çalışıyor, yerine takılınca 3km den de çalışacağını düşünüyoruz. Üretici 10km ye kadar sorun çıkmaz dedi. Görecez artık.

Arada trafo varsa 10 metre bile gitmez.

bence en uygunu 1200/2400 vs single chip fsk modem kullanin.

FX469 gibi mesela.

yada ebay'den 2 tane eski fsk modemlerden al kullan.

buda benim 2kurusluk onerim.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

mufitsozen

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

OG

Alıntı yapılan: mufitsozen - 14 Mart 2021, 12:28:47bence en uygunu 1200/2400 vs single chip fsk modem kullanin.
FX469 gibi mesela.
Haberleşmek için hat varsa FSK ile niye uğraşsın üstad, en basiti ve sağlamı RS485

Alıntı yapılan: mufitsozen - 14 Mart 2021, 12:28:47Arada trafo varsa 10 metre bile gitmez.
ve farklı fazda ise
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.