App inventor ile led yakma

Başlatan bbs2006, 15 Nisan 2020, 07:07:03

bbs2006

Merhaba
Mit app inventor kullanarak arduino üzerinden led yakmak istiyorum. İletişim için HC-05 bluetooth modül kullanıyorum. Yapmış olduğum uygulamayı bir türlü çalıştıramadım. hata nere de bilmiyorum. bluetooh cihazına bağlanmıyor.

Error 515: no connected bluetooh  device hatası
Error 507:

byte veri;
void setup() {
Serial.begin(9600);
pinMode(3,OUTPUT);
Serial.println("Barış Bilir Soylu HC-05");
}

void loop() {
if (Serial.available()>0){

veri=Serial.read();

if(veri=='1'){
digitalWrite(3,HIGH);
Serial.println("LED Yakildi.");
}

if (veri=='0'){
digitalWrite(3,LOW);
Serial.println("LED Sonduruldu." );
}
}
delay(100);
}

Yaptığım arduino devresini  Hazır yazılmış uygulamalar çalıştırıyorum.

z

Uygulama programini calistirmadan once telefonda bluetooth u acip modulu gorebiliyor ve eslestirme yapabiliyormusun?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

bbs2006

Merhaba
 Bluetooth cihazını görüyorum ve Bluetooth cihazı eşleşiyor.

bsenguler

app invertor den aldığınız ekran görüntüsünü ben rahat bir şekilde şeçemiyorum, sadece When do kutucuğunu seçilebiliyor o da tanıdık bir kutucuk olduğundan dolayı, yenilerseniz orada ki bloklarınızda incelenebilir.

bbs2006

resimleri iki kısımda ekleyebildim.

bsenguler

Burada bir sorun görünmüyor, peki mcu tarafı ne durumda?

bbs2006

İyi aksamlar.
Yukari kisimda yazilimi da vardi.ilk mesaj kisminda var

enteresan10

Hani arduino modeli kullanıyorsunuz?

bbs2006

SB7

Öncelikle hazır değerler gönderen bir uygulama ile hc-05 i test edin. Sorunun yazılım kısmında mı donanım kısmında mı olduğu böylece tespit edilebilir.
-SB7

bsenguler

Dikkat etmemişim kusura bakma, Arduino nano da Sotfserial oluşurup(eğer bilgisayardan bir çıktı görmek istiyorsan), bt yi o arayüze tanımlaman yeterli olacaktır.

bbs2006

donanım devresini hazır yazılımlarla çalıştırıyorum.çalışıyor.

ipek

Qbbs2006

Modül ile Arduino arasında ya RX yada TX de gerilim bölücü iki adet direnç varmı ?

SB7

Sorun 2 adet uart kullanılmaması!
Seri port için baudrate belirtilmiş tamam ama bluetooth modül haberleşmesi için hangi pinler kullanılıyor? 0 1 pinleri seri port için donanımsal uart bağlantılı pinlerdir. Ancak siz hem seri portta hem de başka bir modülle uart bağlantısı istiyorsanız farklı pinler ve yazılımsal uart kullanmak zorundasınız(En azından uno nano modelinde böyle). Yani yapacağınız şey arduino yazılımınıza SoftwareSerial kütüphanesi eklemek.
-SB7

bbs2006

Merhaba
Tx ve rx arasına gerilim bölücü dirençler kullamndim.önceki yazilimda serial olusrurdun.ama çalıştıramadım.