Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

MİT App inventor

Başlatan bbs2006, 20 Nisan 2020, 12:36:47

bbs2006

Merhaba
MİT app inventor ile cep telefonuna barkod ile bağlanmaya çalisiyorum.Ancak baglanti yapmıyor. Error 1103 hatasi veriyor.MİT app invertorun server baglantisi yapamoyir görünüyor. Emulator ve ya USB ile de baglanti yapamadim.önceden bu hata ile karşılaşan var mı?.Ne yapmamız lazim.Uygulama ile ugraşamıyorum.

tunayk

Bugün öylesine emulatör denemesi yaptım. Normal olarak çalıştı. Derlediğim uygulamayı emülatör üzerinde test edebiliyorum.

bbs2006

Bluetooth uygulaması da calişiyor mu?

bsenguler

Muhtemelen izlemişsinizdir(google da "app inventor 2 bluetooth arduino led" diye aratınca ilk çıkan video) ama aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olabilir.

bbs2006

Yaptığım uygulamada sadece buvtext gönderiyor. Ben ise byte gönderiyorum başka farklilik yok.niye calışmiyor anlayamadim

bbs2006

Alıntı yapılan: tunayk - 20 Nisan 2020, 13:50:05Bugün öylesine emulatör denemesi yaptım. Normal olarak çalıştı. Derlediğim uygulamayı emülatör üzerinde test edebiliyorum.

Merhaba siz emulator olarak ne kullanıyorsunuz.

bbs2006

Mit app inventode  uygulamayı cep tel kablosuz aktaran Var mı?Ne yapmalıyım.

tunayk

Alıntı yapılan: bbs2006 - 20 Nisan 2020, 22:21:35Merhaba siz emulator olarak ne kullanıyorsunuz.

MIT AppInventor sitesinden indirilen AI EMulatör.  Sayfada Connect menusunde Emulator'e tıklayınca açılıyor.

bbs2006

App inventorun sitesinde airstarter yükleyip.işlem yapiyoruz.Ben yaptim ama uygulamaya bi acamadim.

bbs2006

Telefon baglantisini kablosuz yaptim.Ancak uygupamami calistiramadim.ne yapabilirim.

power20

APK Uygulamayı masaüstüne kaydedin.
Telefonu kabloyla MTP modunda bağlayın. Bellek gibi olur. APK yı telefon  içine kopyalayıp telefon üzerinden bu APK yı kurun

bbs2006

Uygulama kurulumunda sıkıntım yok.yaptigim uygulamaya bir turlu calistiramadim. Sıkıntıyı anlamadim.imkaniniz varsa uygulamaya deneme imkaniniz i var mi

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.