Parmak izi ve grafik ekran üzerine detaylı proje yaptık

Başlatan samedkutuk, 08 Mayıs 2020, 22:14:01

samedkutuk

Arkadaşlar  merhabalar
Umarım herkes sağlıklıdır
Parmak izi sensörü ve 128x128 Grafik ekran kullanarak bir proje yaptık şema ve kodların tamamını açık kaynak paylaştık.
Denemek isteyenler bakabilir.
teşekkür ederim :)
samedkutuk

tekosis

Çok güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Merak ediyorum bu parmak izi okuyucuya kağıt üzerine çıktı alınmış doğru bir parmak izi gösterilse sonuç ne olur? Mythbusters programında bu yöntemle bir okuyucuyu kandırmışlardı.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

samedkutuk

Alıntı yapılan: tekosis - 09 Mayıs 2020, 02:34:40Çok güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Merak ediyorum bu parmak izi okuyucuya kağıt üzerine çıktı alınmış doğru bir parmak izi gösterilse sonuç ne olur? Mythbusters programında bu yöntemle bir okuyucuyu kandırmışlardı.

hocamm öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
Evet bu tip sensörler sadece benzeerlik eşleşmesi aradığından kandırılması mümkün.Ama gördüğüm kadarıyla nabız,ten vs kontrollü olanlar da var onların kandırılması güç gibi görünüyor
samedkutuk

hkalaycioglu

merhabalar samed bey nerede paylaştınız kodları ve şemayı bulamadım

samedkutuk

Alıntı yapılan: hkalaycioglu - 10 Mayıs 2020, 15:16:02merhabalar samed bey nerede paylaştınız kodları ve şemayı bulamadım

@hkalaycioglu  Youtube kanalımda ilgili videonun altında hem devre şeması hemde Kodlar mevcut hocam.

Link tekrar paylaşabilirim ;https://www.youtube.com/watch?v=G61veG4GYII

samedkutuk

m.ak

Avast ve Crome tarafından zararlı yazılım diye indirme engelleniyor.Bilginiz olsun.

samedkutuk

Alıntı yapılan: m.ak - 10 Mayıs 2020, 23:46:05Avast ve Crome tarafından zararlı yazılım diye indirme engelleniyor.Bilginiz olsun.

Ben de chrome kullanıyorum aslında bir sorunla karşılaşmadım.
Siz youtube den mi debediniz?
samedkutuk

m.ak

Alıntı yapılan: samedkutuk - 16 Mayıs 2020, 14:56:13Ben de chrome kullanıyorum aslında bir sorunla karşılaşmadım.
Siz youtube den mi debediniz?
Evet youtube dan indirmeyi denemiştim.Sorun benim bilgisayardaymış.Başka linklerden indirme yapabiliyor olmam yanlış kanıya varmama sebep oldu özür dilerim.Farklı bilgisayardan sizin kodlar indirebildim.

samedkutuk

samedkutuk