4 metreye kadar ölçebilecek mesafe sensörü arıyorum

Başlatan analog06, 18 Mayıs 2020, 17:31:37

analog06

Merhabalar,
0 4m aralıgında ölçüm yapabilen güneş ışıgından etkilenmeyen bir mesafe sensörü arıyorum forumda daha once bunun gıbı bışey kullanmış veya duymus olan varmıdır acaba
şimdiden teşekkür ederim
 not:Jsn sr04 v2 kullandım çok stabil çalışmadı

ertuğrul54

https://www.st.com/en/imaging-and-photonics-solutions/vl53l1x.html

özdisandan sipariş verdim ürün geldi tam  denemelere başlayacaktım araya başka bir proje girdi

OG

Laser ölçüm modulü kullandım, basit bir mcu ile basit şekilde iletim sağlıyor.
Şu an marka modeli bilemiyeceğim, Kanada'dan veya Norveç'den almıştık.
özdisan'dakinden daha ucuz idi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

analog06

Alıntı yapılan: ertuğrul54 - 18 Mayıs 2020, 17:58:22https://www.st.com/en/imaging-and-photonics-solutions/vl53l1x.html

özdisandan sipariş verdim ürün geldi tam  denemelere başlayacaktım araya başka bir proje girdi
Hocam bunu kullandım ama güneş ışığında sapıtıyor

ertuğrul54

çok mu sapıtıyor daha kullanma fırsatım olmadı hevesimi kaçırma :)

ertuğrul54

Alıntı yapılan: OG - 18 Mayıs 2020, 18:13:46Laser ölçüm modulü kullandım, basit bir mcu ile basit şekilde iletim sağlıyor.
Şu an marka modeli bilemiyeceğim, Kanada'dan veya Norveç'den almıştık.
özdisan'dakinden daha ucuz idi.
hocam sensörün  ismini merak ettim şimdi :)

OG

analog06

Alıntı yapılan: OG - 19 Mayıs 2020, 00:58:53egismos'un ürünü
gerçekten çok stabil bi ürün gibi gözüküyor 8 metreye kadar ölçen ürün 85 dolar yazıyor ama

OG

30m'liğini almıştık, 20-25 metrede test edip daha kısa mesafeler için kullanmıştık. Sıkıntı çıkmadı.

PhD

Alıntı yapılan: OG - 19 Mayıs 2020, 02:58:5030m'liğini almıştık, 20-25 metrede test edip daha kısa mesafeler için kullanmıştık. Sıkıntı çıkmadı.
Nereden, nasıl temin etmiştiniz @OG hocam?
...hiç...

OG

Firmasından, normal tedarik yolu ile,
proforma iste, parasını öde, mal gelsin.

argeman

Ultrasonic olmaz mı? Pepperl Fuchs 4-20 ve 0-10 çıkışlı gayet stabil çalışan sensörlerini kullanmıştım.

PhD

Pepperl Fuchs, firmasının gerçekten çok kaliteli ürünleri var hatta sadece ultrasonik değil başka yaklaşım ve mesafe ölçebilen sensörleri de var diye biliyorum, sadece biraz pahalı kalabilir ama işinize uygun oluyorsa bende kesinlikle tavsiye ederim.
...hiç...

Hattusa

VL53L1X tof sensörü işinizi görmez mi? ben VL53L0X kullandım 2m ye kadar ölçebiliyor. VL53L1X ise 4m lik olması lazım ve ölçüm oldukça basit ve hassas
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>