St-link v2 değişiklik olan hex dosyasını otomatik yükleme hk.

Başlatan tekosis, 30 Mayıs 2020, 16:32:33

tekosis

Selamün aleyküm ustalarım. Pickit 2 de olan bir özellik vardı. Otomatik moda aldığımız zaman gösterdiğimiz hex dosyasında bir güncelleme/değişiklik olduğunda otomatikmen bunu algılayıp mcu'ya yüklüyordu. Her defasında dosya aç, bağlan yükle gibi işlemlere gerek olmuyordu. Stlink üzerinde auto mod var ama istediğim gibi çalıştıramadım. Ben mi hata yapıyorum yoksa bunun başka bir yolu mu var? Ayarlar aşağıdaki şekilde. İlk defa starta bastığımda o basmaya mahsus yükleme yapıyor sonra yenilenen hex dosyasını algılayıp otomatik yüklemiyor.

otomatik" border="0
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

oguztkn

Alıntı yapılan: tekosis - 30 Mayıs 2020, 16:32:33Selamün aleyküm ustalarım. Pickit 2 de olan bir özellik vardı. Otomatik moda aldığımız zaman gösterdiğimiz hex dosyasında bir güncelleme/değişiklik olduğunda otomatikmen bunu algılayıp mcu'ya yüklüyordu.

Merhaba

Üzerindeki buton ile gösterilen hex'i yükleyebiliyordum ama bu dediğiniz özellik nasıl kullanıyor acaba ?

tekosis

Aşağıdaki resimde görünen "Auto Import Hex + Write Device" butonuna basarak bir defa ilgili hex dosyasını gösteriyorsunuz. Daha sonra kodunuzu her derlemenizde değişen yeni hex dosyanızı algılayarak otomatik olarak pice yüklüyor. Tabi bu sırada devrenizin enerjili olması ve kartın ICSP üzerinden programlayıcıya bağlı olması gerek.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.