Tek bir kılıfta hem opto hem uln

Başlatan mustafa_cmbz, 31 Mayıs 2020, 13:38:56

mustafa_cmbz

merhabalar..

tek bir kılıfta girişinde opto couplör olsun çıkışında uln tarzı röle sürmek için transistör olsun.

mevcut mudur böyle bir malzeme sizce?

gevv

Merhaba,

sanırım PS2502-4-A iş görür   4-A  kısmı adeti belirtiyor  özdisanda  tekli olanı var PS2502-1-A

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

AXI

Merhaba.
Fiyatı uygun oldu için LTV-4N35 direk 5V 50mA bobin akımı olan roleyi sürmek için düşünüyorum. Ama max collector akımı 100mA olması endüstriyel uygulamalar için riskli olur mu?
Ayrıca CTR 100% yazıyor datasfeet de bu led akımı ile çıkış akımı aynı olacak demek mi?  Yani çıkış kazancı yok mu?

LTV-4N35 Datasheeft;
https://cdn.ozdisan.com/ETicaret_Dosya/9309_8239009.pdf
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

bsenguler

İstersen röle akımını ölçtükten sonra karar ver.Benim kullandığım röle bobini 170 mA çekiyordu.

AXI

Evet yukarıda yazdığım 50mA ölçtüğüm değer.

erkan614

Alıntı yapılan: Bahri Bilir - 02 Haziran 2020, 02:24:31Evet yukarıda yazdığım 50mA ölçtüğüm değer.

Resimdeki wattmetreyi nereden aldın

AXI

AXI

Alıntı yapılan: Bahri Bilir - 01 Haziran 2020, 11:57:55Merhaba.
Fiyatı uygun oldu için LTV-4N35 direk 5V 50mA bobin akımı olan roleyi sürmek için düşünüyorum. Ama max collector akımı 100mA olması endüstriyel uygulamalar için riskli olur mu?
Ayrıca CTR 100% yazıyor datasfeet de bu led akımı ile çıkış akımı aynı olacak demek mi?  Yani çıkış kazancı yok mu?

LTV-4N35 Datasheeft;
https://cdn.ozdisan.com/ETicaret_Dosya/9309_8239009.pdf
bu konuda öneride bulunacak kimse yok mu?
Bu gün sipariş verdim testleri yapacağım ama endüstri şartları için test yöntemi yada dikkat etmem konusunda varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

mg1980

4N35 kollektörüne direkt role bağlayıp kullandım, bir sıkıntı olmadı.Uzun boylu ticari bir çalışma değildi.Ama dediğiniz rolede bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Pertinaks üzerinde geçici bir devre kurup bir iki gün deneyin olmazsa..Role bobinine paralel diyotu da unutmamalı..