Half Bridge Smps 4000w Çift Trafo Uygulama

Başlatan rayman, 24 Haziran 2020, 15:45:41

rayman

Self  osc. Transformatör ile amps güç  kaynağı  sanırım  bilmeyen yoktur.  BU uygulamaya  2 tane ee55 trafo ile yaklaşık  4000w güç almak istiyorum. Ancak devrede 2 trafoyu bağlarken mosfetlerden trafoya giden  pin e 100nf var 4 tane. 2 trafoyada böyle  ayri ayri 400nf baglayip oradanda 2 trafomun  ucunu 310 volta semadaki gibi bağlamak  istiyorum.  Acaba half.bridgede bu uygulama ile kayip olur mu tam verim alabilir miyim ? Pcb de çizdim  hüsran  olmadan sorayım  dedim.

brandice5

Alıntı yapılan: rayman - 24 Haziran 2020, 15:45:41Self  osc. Transformatör ile amps güç  kaynağı  sanırım  bilmeyen yoktur.

Ben bilmiyorum.

z

Self osc ile bu gucte bir tasarim yapmak guzel bir fikir degil. Frekans yuk ile cok fazla gezinir. Frekansin degismesi ise bu gucte bir transformatorun tasarimina aykiridir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

rayman

Peki buna ne diyeceksiniz? Bu çalışmada self osilasatör sadece mosfeti tetiklemekle alakalı ... Transformatör gibi davranıyor.. Transformatörleri transistörlerin akımlarına göre 2 parçaya bölmüş..
İrfp460 23a. Paralel bağlantıda 46a eder. İstediğim güç 4000w ise 4000/310: 13Amper çekiyor. Ancak self osilatörün primer ve sekonder birbirinen bağımsız olduğunu düşünürken izalasyon olmasıda artısı var.. Burada yapılmış. Eğer dersenizki hiç riske girme ozaman 2 tane smps yaparım 2000w olarak çıkışları paralel bağlarım.