Bu parçayı nasıl değerlendirebilirim ???

Başlatan yılmaz_34, 03 Temmuz 2020, 21:38:48

yılmaz_34

bugün bir radyo söktüm içinden resimdeki  gbi usb modül gibi birşey çıktı ben bunu değerlendirmek istiyorum mesela  buna elektrik versek hoparlör  bağlasak flash bellekte ki şarkıları çaldırabilirmiyiz  ??
ve bunun hoparlör besleme uçlarını nasıl tespit ederiz  ???

İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

Sozuak

Konnektöründe uçları adları yazıyor, kullanabilirsin bence. Besleme verip ses çıkışlarını yükseltece bağla.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: Sozuak - 03 Temmuz 2020, 21:47:07Konnektöründe uçları adları yazıyor, kullanabilirsin bence. Besleme verip ses çıkışlarını yükseltece bağla.

konnektör de sadece GND yazıyor..diğerleri  ??
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

tunayk

Büyük kondansatörün uçlarına gelen pinler 5V DC. 2veya 3 tanesi ses çıkışı. Zaten entegrenin datasheetine  bakarsan bulursun. 2veya 3 tanesi de IR alıcı pinleri.

OG

Alıntı yapılan: yılmaz_34 - 03 Temmuz 2020, 21:38:48bugün bir radyo söktüm içinden resimdeki  gbi usb modül gibi birşey çıktı ben bunu değerlendirmek istiyorum mesela  buna elektrik versek hoparlör  bağlasak flash bellekte ki şarkıları çaldırabilirmiyiz  ??
ve bunun hoparlör besleme uçlarını nasıl tespit ederiz  ???

Çin menşeeli radyo/mp3 çalar cihazlardan olmalı
Çok işe yarar, da (çünkü ucuz), ben mcu ile kontrol etmek istedim, üzerindeki kontrol chip'lerinin herhangi bir verisine ulaşamadım. Butonlar ile kontrol de işimi görmedi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

tekosis

modül arızalı değilse sd kartı taktığınızda kulaklık bağlantısı ve beslemeleri verdiğinizde bence çalışır. Bir de resimleri çekerken yazıları ve malzemeleri net gösterebilseydiniz daha faydalı olabilirdi. Ne kompenentler ne de üstteki yazılar tam okunmuyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

serkan_48

Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com