Aluminyum profili kesmek

Başlatan z, 14 Temmuz 2020, 07:11:14

z

Aluminyum profili çok düzgün kesmek istiyorum. Fakat kestikten sonra freze benzeri makine ile ilave temizlik gerektirmemeli.

Nasıl keserim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Emre_41

Aliminyum sigma profilleri daire testerede kesiyoruz gayet iyi oluyor sadece ince bir egeyle kener çapaklarini almak yeterli olur.

muhendisbey

Bor yağı soğutmalı şerit testere.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

erkan614

Yılmaz makine al kesme tezgahı

z

Daire testere makinem var. Serit testerem de var. Fakat serit testereden hassas kesimlerde memnun degilim/ Testereyi hizali tutan bilyali tutucu duzenegini modifiye etmem lazim.

Mevcut durumda serit yalpaliyor. Serit gerginligini artirirsam bu kez de sik sik serit atiyor.

Daire testere cok gurultulu. Onun da mengene duzenegi cok uyduruk orda da bir modifikasyon gerekli.

Yilmaz makinenin tezgahinin ne artisi var?

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ilyas KAYA

https://www.istanbulbilisim.com/ryobi-rtms1800g-1800watt-254mm-cift-yuzeyli-gonye-testere-fiyati-260482.html

Bu testereden var bende. Lazeri de var toz haznesi de. Amatör kullanım için bosch marka multi blade taktım. Aluminyumu kağıt gibi kesiyor. Özellikle sigma profil kesmek için almıştım. Fiyatı da gayet uygun.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Andromeda - 14 Temmuz 2020, 13:50:45(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Bu alüminyum kesmez. Keser ancak sürekli sarar ve düzgün kesmez. Aluminyum için elmas bıçaklar kullanılır.

Andromeda

... bu tür bir makina anlamında resmi koydum..
iş bıçakda bitiyor tabii..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Benim sikintim su.

42x42 kare profilim var. Et kalinligi 1 yada 1.5 mm.

Bunu 10mm lik uzunlukta olacak sekilde dilimleyecegim.

Dilimlenmis kare yuzuklerin bir yuzeyine kapak takacagim.

Eger dilimleme islemi temiz olmazsa ortaya cikan kutu cirkin gorunur. Bu cirkinligi gidermek icin ek iscilik gerekecek. Isin icine frezede ya da tornada temizlik isi girerse astari yuzunden pahali olur.

O yuzden dilimleme isini sorunsuz yapacak makine arayisi icindeyim.

tunayk

@muhendisbey 'in dediği gibi ince dişli şerit testere iyi bir tercih olabilir.  Öte yandan bıçakları bileylenmiş keskin durumdaki elmas testere hem daha hızlı hem de daha temiz sonuç verir.