0.8 mm et kalinliginda minik aluminyum kutunun enjeksiyon baskisi

Başlatan z, 16 Temmuz 2020, 12:48:32

z

0.8 mm kalinlikta aluminyum enjeksiyon baski yapilabilir mi?

Peki ya 1.5mm?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Emre_41

Çok ince kalinliklar sağlikli olmaz. Eger parçalar uygunsa sivama yapmak daha dogru olur. Saygilar

z

Sivama kalip benim de cok aklima yatiyor. Cunku derinligi 10mm olan 40x40mm ebatlarinda basit bir kutucuk.

Fakat bu islerin icinde olan bir arkadasim pres baskida catlama yapar diyor ve israrla Cin'de urettirmemi tavsiye ediyor.

Et kalinligini da tavsiyeler uzerine 0.8mm'den 1.5mm ye cikartttim.

Cemre.

Alıntı yapılan: z - 17 Temmuz 2020, 06:46:52Sivama kalip benim de cok aklima yatiyor. Cunku derinligi 10mm olan 40x40mm ebatlarinda basit bir kutucuk.

Fakat bu islerin icinde olan bir arkadasim pres baskida catlama yapar diyor ve israrla Cin'de urettirmemi tavsiye ediyor.

Et kalinligini da tavsiyeler uzerine 0.8mm'den 1.5mm ye cikartttim.
Altınkayada ince cidarlı diye geçen ürünler 1.6mm et kalınlığına sahip. Demekki yapılabiliyor...

Emre_41

Tamamen malzeme kalitesiyle alakali piyasadaki ucuz yollu aliminyumlar catlar. Kaliteli malzemelerde çok sorun olmuyor ayrica çok rakamli bir iş ise hidroforming yöntemi çok daha iyi olur gunumuzde bazi otomobillerin saç aksami alimunyum çamurluk kapi saci gibi.

mustafa_cmbz

Çatlama olayı tamamen alüminyum un alaşımı ile alakalı.

z

Sivama kalipla yapilan uretimdeki catlamadan bahsediyoruz degil mi?

Emre_41

Evet kullanilan alimunyum malzemenin üzerinde olusacak çatlaklar. Zaten sivama prosesinde keskin kenar olmaz köşe kisimlarin raduslu olmasi lazim kalip tasarimininda çok etkisi var. Ama 10 mm derinlik bence çok fazla degil sivamayla yapilir. İçeceklerin metal kutulari sivama ile uretiliyor kalinligi 0.5 bile degil. Yanliz sivamadan sonra etek kesme işlemi yapilmasi gerekecek.