Metal levha kesim aleti

Başlatan z, 16 Temmuz 2020, 13:49:41

z

https://tr.aliexpress.com/item/32867800181.html

Yaklasik 1500 TL degerindeki bu aleti Aliexpress'den siparis edersek en kotu ihtimalle Turkiye'de ne kadar ek odeme yapmamiz gerekir?

Bu boyutlarda benzeri Turk mali makine var mi?

En fazla 1mm kalinligindaki aluminyum levhalarin kesimi icin kullanmayi dusunuyorum.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yas

@z hocam laminat kesme makası daha iyi iş görür sanki. 600 tl gibi fiyatlardan başlıyor.

z

Levhadan kesilen kısımda ve levhanın kalan kısmında eğilme bükülme çapaklanma yoksa işimi görür elbette.

Aslında minik bir giyotin lazım ama her türlü öneriye açığım.

yas

Hocam kağıt kesme giyotinleri ile bakır plaket çok rahat kesilebiliyor. A3 ebatında olanlar genelde kalın bıçaklı oluyor. Eğer sert ve çok kalın malzeme kesmeyecekseniz ve sürekli kullanmayacaksanız sahibinden yada letgo gibi yerlerden ucuz yollu bir tane temin edin işinizi görür diye düşünüyorum.

z

Masa tipi A3 kağıt kesmek için kollu makasım var. Bununla 0.5mm prinç levhaları zaten kesiyorum.

Fakat 1mm aluminyumu kesmem çok zor.

Kesse bile kesilen parça dairesel kıvrım yapar. Bunu istemiyorum.

z

Bu videodaki teknikle (hemen videonun başlangıcındaki kesme tekniği) 1mm aluminyum levha kesilebilir mi?

yas

Hocam anladığım kadarıyla kesildikten sonra elde edilen iki parçanın da (firesiz) düzgün olmasını istiyorsunuz. Video daki yöntemle bence kesilebilir. Belki alüminyum yumuşak olduğu için şişme olabilir. Kesilen yüzeyin pürüzsüzlüğü çok önemli değilse şişme olmaması için az bakı ile iz yapılıp pcb lerdeki v-cut gibi kırılabilir bir yöntem kullanılabilir. Video daki kesme yöntemine benzer olarak tesisatçıların kullandığı boru makasını lazım oldukça kullanıyorum. 32mm çapında 3mm et kalınlığındaki alüminyum yada galvanizli boruyu çok rahat ve tertemiz kesebiliyor. Yine bu aletlere benzer yöntemde kesim yapan bir başka alette fayans kesme elması belki bu daha uygun olabilir.

kimlenbu

Yurtdışından böyle ağır bir makina getirtmeye çalışırsan kargo ücreti makina parasını geçiyor, gümrüğe takılırsa (ki takılır) bir de tse cart curt derken kafayı yedirtirler adama.

Yurtdışından söylediğimiz bir makina yanında jest olsun diye bildiğimiz açık ağız anahtar da koymuşlar, gümrükçüler burnumuzdan getirdi, anahtarın belgelerini soruyorlar, tse'ye uygun mu diye test yaptıracakmışız.

ÜC

Ostim 1234.sk büyük giotin makinesinde kesim yapan bir atölye var , her bir kesimi 15krş , çapak çap v.s sorunlar olmuyor. Belki dışarda yaptırmayı düşünürseniz işinize yarayabilir.