Internete cikabilen sistem tasarimi

Başlatan z, 17 Temmuz 2020, 14:02:23

z

Ethetnet kablo ile internete bagli bir kart hazirlamam gerekiyor.

Karta internet uzerinden erisip rama veri yazma ve okuma yapacagim.

Bu amacla hic detaya girmeden hazir kutuphaneleri kullanarak C dilinde kodlama yapacagim.

Sizden istediklerim?

(Tercihen ST) Hangi islemciyi kullanmaliyim
Bu amacla hazir kutuphane varmi? Mumkunse ucretsiz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

apsis

St'nin IOT uygulamaları son zamanlarda oldukça gelişmiş durumda. Belki IOT uygulamaları üzerinden amacınıza uygun bir şeyler çıkarbilirsiniz.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

yldzelektronik

Rame veri yazıp okuma derken, yapmak istediğiniz cihaza birtakım veriler göndermek ve oradan veri okumak mı istiyorsunuz?

Eğer buysa, STM32F4 ile hızlıca bir phy birleştirip lwip kullanarak bir şeyler yapabilirsiniz. Tonla örnek var gibi.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

CLR

stm32f103c8t6 ile wiznet'in chiplerini kullan(w5100-w5500 gibi), hem örnek uygulamaları var hemde stack bedeva, bu çok daha ucuza gelir
Knowledge and Experience are Power

z

Alıntı yapılan: apsis - 17 Temmuz 2020, 14:58:02St'nin IOT uygulamaları son zamanlarda oldukça gelişmiş durumda. Belki IOT uygulamaları üzerinden amacınıza uygun bir şeyler çıkarbilirsiniz.

IOT uygulamalari denince aklima wireless sistemler geliyor. (Hatali olabilirim yani IOT=Wireless olarak internet erisimi yapabilen cip diye dusunuyorum.)

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 17 Temmuz 2020, 15:04:00Rame veri yazıp okuma derken, yapmak istediğiniz cihaza birtakım veriler göndermek ve oradan veri okumak mı istiyorsunuz?

Eğer buysa, STM32F4 ile hızlıca bir phy birleştirip lwip kullanarak bir şeyler yapabilirsiniz. Tonla örnek var gibi.

Donanim ve yazilim icin ornek barindiran link verebilirmisin?

z

Alıntı yapılan: CLR - 17 Temmuz 2020, 15:19:21stm32f103c8t6 ile wiznet'in chiplerini kullan(w5100-w5500 gibi), hem örnek uygulamaları var hemde stack bedeva, bu çok daha ucuza gelir

Link var mi?

Konuya yabanciyim (Gecmiste basit bir calisma oldu okadar)

Stack vs nerden yuklenir ne diye arayacagim hic bilmiyorum.

CLR

z

Tecrubenize guvenip bu ciple yola cikacagim. Aliexpressde cip var fakat hazir starter kit goremedim.

Hemencecik bu ciple calismaya baslayabilecegim en azindan MCU kartima tellerle baglayabilecegim uzerinde W5500 barindiran bildiginiz bir kart var mi?

z

CLR

Cemre.

W5500 ve türevi ürünlerle ModbusTCP gibi ethernet tabanlı endüstriyel protokollerin implementasyonu hakkında ne düşüyorsunuz?

tunayk

Ethernet halledildikten sonra Modbus TCP de sorun yok. CRC hesaplama gerekmediğinden son derece kolayca yapılabilir.

LukeSkywalker

ENC28J60 ile ne farkı var w5500'ün?
Edit: Dikkat etmemişim w5500'ün dahili TCP stack'ı varmış.