Isinaya dayanikli yapistirici/cimento vs

Başlatan z, 06 Eylül 2020, 07:28:48

Maxim

neden sensorun etrafını dolduruyorsunuz hocam?
genelde 3D yazıcılarda ısıtıcı ve sensor için minik bir setiskur civata kullanıyorlar

z

3D yazicilarin sicaklik kontrolu hic iyi degil. Oylesine yapilip gecistirilmis.

Ben PT100 u vida ile sikistiramam, cunku yaklasik smd 805 kilifinda bir malzeme. Kendi haline deligin icine de birakamam.

Metal kilif icine konmus olanlar metal kutunun ortasinda havada duruyor. Termal kuplaj cok kotu.

Kesme seker boyutlarindaki kutlenin sicakligini cok yakinen takip edebilmem lazim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

asma

Bakır kablo kullanarak 3mm lik deliğe tatlı sıkı girecek pim yapsak , ısı iletimi iyi olur sanırım. Hatta çok ince lehim kaplayıp zımparalasak daha güzel olur.
Silindirik yapıdaki pimi tek yüzeyden tesfiye edip D şeklinde kesit elde etsek.
İki parçadan oluşan pim elde ederiz. İster parçanın tekine ister ikisinede oyuk açarak sensörü içine yerleştiririz. Sandiviç gibi.
Elektrik bağlantısından sonra yuvaya çakılır.
Yüzeydeki lehim ısınıp soğudukça boşluklara nüfus eder.

OG

Alıntı Yap3D yazicilarin sicaklik kontrolu hic iyi degil.
sensörün algılama tepki hızı yavaş olabilir
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

kudretuzuner

Merhaba,
REVETMAN döküm kumunu araştırınız.
http://dent2.ege.edu.tr/dosyalar/kaynak/215_maddelerbilgisi/revetman.pdf
Amatör

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kudretuzuner

Merhaba,
Bülent hocam,ben diş hekimiyim.Önerdiğim malzeme de diş protez labraturalarında metal döküm için kullanılan ısıya son derece dayanıklı ve de hacim değişikliği yapmayan bir malzemedir.Size ne kadar lazım ?Herhalde ambalajlı kilo ile satılıyordur.  Ayrıca,burada (linkte)size,diğer işleriniz için de lâzım olabilecek  enteresan malzemeler bulabilirsiniz.Bu malzemeler için daha detaylı bilgi için yazarsanız bildiklerimi paylaşırım. Kolay gelsin.                           
https://www.imicryl.com/sarf-mazlemeler_10_c_tr.html
Amatör