Mikrodalga fırın trafosu lazım

Başlatan yılmaz_34, 07 Eylül 2020, 19:20:18

yılmaz_34

s.a  arkadaşlar mikro dalga fırın trafosu  lazum nerden nasıl temin ederiz  ???
birkaç tamircye  gittim kapılarında mikro dalga fırın vardı ama vermedi kimse parayla satın dedim yine vermediler yetkili serviste varmıdır  acaba  ??
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....

fide

Alıntı yapılan: yılmaz_34 - 07 Eylül 2020, 19:20:18s.a  arkadaşlar mikro dalga fırın trafosu  lazum nerden nasıl temin ederiz  ???
birkaç tamircye  gittim kapılarında mikro dalga fırın vardı ama vermedi kimse parayla satın dedim yine vermediler yetkili serviste varmıdır  acaba  ??
Punta kaynak makinası yapmak için mi arıyorsunuz, arızalı mikrodalgayı tamir için mi?
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

power20

Letgoda vardı. Ümraniyede biri gönderiyor. Makul fiyat. 60TL galiba. 1 tane aldım.

cevat1

Hurdacıları dolaşın. 20-25 tl ye alırsınız.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: fide - 07 Eylül 2020, 19:47:36Punta kaynak makinası yapmak için mi arıyorsunuz, arızalı mikrodalgayı tamir için mi?

evet pil punta makinesi için...

yılmaz_34

Alıntı yapılan: cevat1 - 07 Eylül 2020, 20:48:21Hurdacıları dolaşın. 20-25 tl ye alırsınız.

valla yaşadığım yerde pek öyle  hurdacı yok ama neyse bakacaz artık...

polleme

Sahibin....com'dan 100 TL'ye eski bir fırın alıp ondan sökmüştüm.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: polleme - 07 Eylül 2020, 23:19:17Sahibin....com'dan 100 TL'ye eski bir fırın alıp ondan sökmüştüm.

evet bende baktım 100 -150 liraya  fırın satılıyr...

ankyra

Nasıl yapacaksınız veya nasıl yaptınız? Yapan arkdaşlar kaliteli kaynak yapabildiler mi?

Ben biraz uğraştım, süreli punta akımı fln akıttım ama istediğim gibi olmadı.

cevat1

Ben hazırlamıştım. Gayet kuvvetli puntalar yapıyor.

Yurtdışından 100A lik punta kontrol devresi getirttim. beraber kutuladım. Pwm darbe ve punta süreleri, kontrol kartından ayarlanabiliyor.

cevat1

diot

Genelde üniversite çevrelerinde öğrencilere 2.el eşya satanlarda bulunabiliyor. Bir arkadaş 25 tl ye arızalı bir mikrodalga fırın almıştı ordan söküp yaptık.

vedo35

Bu arada mikrodalgaya ek olarak baska bir onerim daha var. Oda UPS trafolari. Bende iki tane var ikiside 12v / 50 amp ve 80 amper olani. Ucuncuyu parcaladim. Inanin icinden 3 parmak genisliginde yaklasik 1,5mm kalinliginda  bakir sac sargisi cikti. Ben 12 volt ile aliekspress'ten yukaridaki gibi hazir modulde aldim ayrica ellede deneme amaclida kaynak yaptim harika puntaliyor. Tek sorunu elle yaparken yuzeye yapisiyordu onun icin arkadasla elle kesici olarak yapmistik.  :D  oldukca iyi sonuc veriyor.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

ankyra

Alıntı yapılan: vedo35 - 10 Eylül 2020, 00:35:33Bu arada mikrodalgaya ek olarak baska bir onerim daha var. Oda UPS trafolari. Bende iki tane var ikiside 12v / 50 amp ve 80 amper olani. Ucuncuyu parcaladim. Inanin icinden 3 parmak genisliginde yaklasik 1,5mm kalinliginda  bakir sac sargisi cikti. Ben 12 volt ile aliekspress'ten yukaridaki gibi hazir modulde aldim ayrica ellede deneme amaclida kaynak yaptim harika puntaliyor. Tek sorunu elle yaparken yuzeye yapisiyordu onun icin arkadasla elle kesici olarak yapmistik.  :D  oldukca iyi sonuc veriyor.
Ups trafoları değerli. Birçok amaç için kullanılabilir. Mikrodalga fırın trafosu ise bu bakımdan pek kullanılabilir değil. O yüzden ucuz ve güzel kaynak makinesi oluyor.