smps çıkışın 2 katına çıkması

Başlatan merve damar, 19 Ekim 2020, 08:53:06

merve damar

Entegre ncp1203. Tam yükte test ediyorum. çok stabil bir değer alıyorum. Ama geri beslemede nasıl problem olabilir? geri besleme yanlış çalışsa ben bu gücü nasıl çekerim istediğimi nasıl çekerim?
Hesaplama nüve sarımı :(

baran123

@merve damar nacizane bir kac seyi merak ettim.

Feedback tasarimini neye gore yaptin ?
Type II neden kullanmiyorsun ?
Bode plot vs cikardin mi acaba ?

pwr_24

Alıntı yapılan: merve damar - 20 Ekim 2020, 22:44:14Entegre ncp1203. Tam yükte test ediyorum. çok stabil bir değer alıyorum. Ama geri beslemede nasıl problem olabilir? geri besleme yanlış çalışsa ben bu gücü nasıl çekerim istediğimi nasıl çekerim?
Hesaplama nüve sarımı :(

Bode plot çıkarıp phase ve gain margin değerinizi biliyormusunuz? En azından teorik olarak

JOKERAS

Entegre Vcc-Aux hattındaki R2 direncini söküp direnç hattını birleştir.
Söktüğün direnci D7 Diyotunun Anoduna bağlayıp dene.

analog06

Alıntı yapılan: pwr_24 - 21 Ekim 2020, 14:26:14Bode plot çıkarıp phase ve gain margin değerinizi biliyormusunuz? En azından teorik olarak

hocam bununla ilgili bir örnek verebilirmisiniz veya bir kaynak önerisi en azından bilmeyenler olarak öğrenmiş oluruz

pwr_24

Alıntı yapılan: analog06 - 21 Ekim 2020, 17:29:34hocam bununla ilgili bir örnek verebilirmisiniz veya bir kaynak önerisi en azından bilmeyenler olarak öğrenmiş oluruz

https://www.ti.com/seclit/ml/slup340/slup340.pdf

pwr_24

Size söyleyim şemaya göre sisteminizin phase margin 2 degree çıkıyor olması gereken en 45 dewgree. Transient cevabınız ise ekli resimde mevcut. Type 1 değil Type 2 kompanzasyon kullanın

pwr_24

Ama output voltage değerinin 2 katına çıkması olayı sadece feedback'in kararsızlığından olmayabilir. En önemli kısım trafo. Hatta PCB tasarımıda çok önemli. İyi çalışmalar