PIC Assembly İLE PROGRAMLAMA Dersleri

Başlatan byka, 19 Ekim 2002, 04:02:52

hiko1985

arkadaslar bana pıc devresinin ucuna ledleri falan baglayacagım onu calıstıracam...... boyle bi program lazım sımulator yane yardımcı olabilirmisiniz

XX_CİHAN_XX

Proteus adlı programı yukle orada hemen hertürlü simulasyonu yapabilirsin.Proteus başlığı var orada program ve detaylı bilgi bulunmaktadır.Kolay gelsin...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

ceka

ÖNCELİKLE BU YAZIYI OKUYAN ARKADAŞLAR
şimdiden bir hatam olursa her kezden affımı isterim
orta okul mezunu bir arkadaşınızım 1 yada 2senedir elektroniğe merağım başladı beli bir sreden sonra pic programlama isteği oluştu fakat nerden başlayacağım konusunda iki haftadır geceli gündüzlü araştırma yapıyorum
girmediğim üye olmadığım internet site forum sayfası kalmadı
aquino969 arkadaşımıza katılmamak elde değil tabi tümüne olmasada
belli bir bölümüne katılıyorum forumların çoğunda farklı farklı başlangıç
çok miktarda ebok falan okudum hepside başlarken baya iyi gözüküyor daha kendime bir kaç kitap almayı düşünürken aaaaaaa hangisi nerden
bu kadar zormu bir yerden sonra kopuyorum bir ara vazgeçtim ama dayanamadım tekrar başladım halen şu memlekette bu kadar site ve forum var net bir bilgi kafamda oluşmadı yani elin gavuru nasıl ilerliyor
anladım yani şu an boş vaktim okadar çokki kahve köşesinde oturmaktansa bir şeyler var etmek adına sabahlara kadar bu konularda
internet başında geçiriyorum ama nafile elde var 0000 yani ingilizce kaynak ararsan dolu türkçe kaynak ararsan sana heh bakın arkadaşın dedine doru yanlar da biraz fazla değilmi biraz açık yüreklilikle düşünelim
fakat tabiki arkadaşlarımızın yardım ve bu sitelerin ne kadar çok bilgi ver diklerinin de farkındayım örendiğim her bilgi içinbilgi sahibine allah razı olsun demeden kendimi alı koyomıyorum fakat bir arakdaşımın iş yerinden japon turistle geçir diği sohbeti size anlatıyım isterim alışveriş şyapar ve arkaşıma sen türkmüsün der tercüman aracılığı ile evet der
hemde orjin türküm sonra adam sorar osmanlıimparatorluğu hakında  
adam tarihçidir yani olum der sizin bu haliniz bakıpta YA SİZ ONLARIN  
TORUNLARI DEĞİLSİNİZ YADA ONLAR SİZİN DEDELERİNİZ DEPĞİL DER
arkadaşım şaşırır niye 700 yıllık imparatrorluk 400 yılık büyük hükümdarlık ve sizin durumunuz der bir yanlışlık var der japon ve eklr bak bize
0  dan yine eski halimize döndükder yani bizimde bir birimize destek olmamız lazım tabiki yardım laşma hat safhada fakat güümüzde
nekadar türklerin ilerlemesi için yeterli size brakıyorum devir
elektronik çağı oldu bakın şu sitelere yarddım hat safhada fakat anlaşıllır
bir yüksek mühendis veya bilim adamının yapıta ürretiği öretiim konusunda ilerleme kolay anlaşılır bir dille uraşıpta ürettiği bilglere yok denecek kadar az yani şudevirde üni versite kazanmak için dershaneyegitmeyen varmıdır bilemiyorum aböyle bir şey düşünmek bile
kötü eğitim 00000000000 ülke okularında bile brakın dersahaneye git me mecbursun eğitim bile para tuzağı haline gelmiştir neşyse çok uzattım dayanamadım yazdıklarımdan ötürü şyanlış ifadeler kulandıysam aff ola
ama türkiyenin gerçepi dilmi biraz

XX_CİHAN_XX

picproje ye hosgeldin @ceka
pic programlamaya bukadar erken başlaman nekadar iyi bilemiyeceğim çünkü önce temel elektronik ile başlayıp bilmen gereken temel elektrık-elektronık bilgilerini öğrenip pic programlamaya gecersen saglam adımlar atmıs olursun.Bir tavsiyeydi sadece.
picprogramlamaya başlamak için bir kitap alıp faydalanabilirsin ama önerim once temel elektronıği öğren hatta sonra sayısal elektronık ve ardından pic şeklinde ilerlersen: erken başlangıc ve içindeki elektronik sevgisi sayesınde ilerde iyi bir elektronıkcı ve programcı olabılırsın.
Donanımsız yazılım olmaz!Dolayısıyla once donanım tasarlamayı(elektronıgı)ogren sonra tasarladıgın devrelere pic programlama ile yazılım yaparsın.Umarım anlatabılmısımdır.kitap içinde tavsiyem;

http://picproje.org/index.php/topic,13024
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

engin_

@ceka iyi hoş da yazarken  Türkçe yazım kurallarına uysan da bizde burda okumak için ıstırap çekmesek...

ceka

öncelikle buyazıya cevap yazan  ( XX_CİHAN_XX ) arakdaşımıza
teşekürü bir borç bilirim ve eklemek gerekirse hoş bulduk arkadaşım
zaman ayırıpta cevap verdiğin için ÇOK teşekür ederim devam etmem gerekirse elektronikle ilgili alta yapımın geretiği kadar ileri olmadının farkındayım fakat kendi araştırmalarım ve elimdeki elktronik kitap  ebook vs lerle geldim seviye hakında biraz örnek vermek isterim multi pic progremer v 5.2 çalıştırma ve kulama + willem eprom prog v3 kendi çabamla bulup baskıdevre yapma ve çalıştırma +wilem programer v4 eprom programlama devresi ve çalışmaları devam ediyor + eagle 4.1 kulanma ve
şema ve pcb çıkarma proteusta az çok brkaç işlem ve çalışma şekli hakında temel bilgi + 2senede elimde birçok malzeme ve nasıl çalıştıkları hekında yaptım araştırmalar ve edindim bilgiler le devre oluşturma falan filan yani sırf bu işler için 300 euro verip lazer yazıcı aldım yani anlıycanız
altyapımı oluşturmaya çalışıyorum bu gün kitapçılara gidip aldım kitaplar ve çalışmaya devam edeceğim XX_CİHAN_XX  arkadaşım bugün gidip aldığım kitaplar orahan altın başak 1-) pic basic pro ile pik programalma
2-) mikro denetleyiciler ve pic 3-) picprogramlama teknikleri ve pic 16f877a
4-) ileripic 16f84uygulamalrı-1 5-) güçlü tuğay herkes için elektronik hobi
yani SEVGİLİ ARKADAŞIM XX_CİHAN_XX   senin ve sizlerinde katkılarıyla bir şeyler yapabilece3ğime inanıyorum and or xor kapıları hakında vesaire pek bir bilgim yok sadece normal devre mantığı yani kavramış durumdayım bu konulara ayıracağım  vaktim şu anda çok ve kendimi geliştirmek istiyorum anlıycan sayısal elktronik hakında kitap almadım malesef çok yakında alırım yanlız bir ara visulbasicle kodlarale çalışmtım
6 yıl önceydi programcılık örenmek istemiştim fakat getirisi benim adıma
yani ortada pc den başka br şey olmadını fark edince brakmıştım algortmasını tam çözmeye başlamıştım bu programı bilen bir dostum bana
windows altında çalışan bir hesap makinası yap demişti ben kendi çabamla bir örnek olmadan kendi hesap maknamı windowta çalıştırmayı başarmıştım  onadan sonra da birdaha hiç uraşmadım programcılık adın a
yazım kuralarını bilmedim doğru dedim gibi orta okul mezunuyum elimden geleni yapmaya geyret ederim tavsiye ettin kitaba gelince linki açamadım ve zaten buyazını okumadan önce yukar da yazdıklarım kitapları almış bulundum önceki yazımda yazdığım gibi oldu fakat elimden geln bu bizim miletimiz eline birşeyler verince yapamayacağı şey yokgibi fakat bu yolları aşmak için çok üst seviyede ingilzce bilmekte şert biraz yani düşinüyorum osmanlıyıda keşke her feth etikleri ülkede türkçe yada tekbir dill mecbur kılsaydı da biz bukadar araştırma ve bikgileri rahat anlasaydık ve ulaşabilseydik diyorum kendimce tabi neyse gene fazla uzattım verdin bilgiler için sana çok minnetterım çok sağol takıldığım yerler olursa kimden yardım isteyeceğim konusunda pek bir fikrim yok yani nasıl ve kime özel mesaj yada diğer bilmiyorm  neyse herkeze iyi günler ve mutlu olmaları dileğiyle

XX_CİHAN_XX

Sen boyle istekli ,azimli,sabırlı olduktan sonra başarılı olursun. ;)

ceka

TEKRADAN HERKEZE MERHABA
sonunda buldum bir üniversitenin öretim üyesinin örenciler için hazırladığı
pdf dökümanı şeklinde çok anlaşılır bir biçimde yani bu işe yeni başlayanların kavraıyacağı bir dillde örnekler vererek yazdığı yazı dizisi
buldum ve yakında burda sizlerle paylaşmak isterim okadar farklı bir anlatım tarzı var ki görünce sizde hak vericeksiniz
neyse şu anda pek vaktim yok enyakın zaman da site yöneticileriyle temasa geçip yazı dizisi halinde yayınlamalrını istiyeceğim tabi alıntı bir
dosyayı yayınlama hakları varmı bilmiyorum fakat şensımızı denemekte fayda var herkeze iyi günler iyi çalışmalar dilerim başarı hep sizlerin olsun

paradox

@toxin hocam verdiğiniz program için sağolun öncelikle.arada başka muhabbetler geçmiş ama ğrogram gerçekten hoşuma gitti.
takıldığım bir konu oldu.
osiloskop ile timerda ürettiğim kare dalgaya baktım.
fakat peryod süresini hesaplayamadım.
nasıl hesaplayabilirim.
birde aynı programı normal osilodkopta gözlediğimde farklı çıkmıştı acaba hangisi doğrudur...

adanc

arkadaşlar http://rapidshare.com/files/1710525/pic_1_.simulator.ide.5.22.patch.zip.html bu link çalışmıyor yada dosya yok acaba rica etsem yeni bir link verirmisiniz

alkadro

Arkadaşım linkler kırılmış galiba.

adilakkaya

Alıntı yapılan: ceka - 21 Kasım 2006, 00:18:24
ÖNCELİKLE BU YAZIYI OKUYAN ARKADAŞLAR
şimdiden bir hatam olursa her kezden affımı isterim
orta okul mezunu bir arkadaşınızım 1 yada 2senedir elektroniğe merağım başladı beli bir sreden sonra pic programlama isteği oluştu fakat nerden başlayacağım konusunda iki haftadır geceli gündüzlü araştırma yapıyorum
girmediğim üye olmadığım internet site forum sayfası kalmadı
aquino969 arkadaşımıza katılmamak elde değil tabi tümüne olmasada
belli bir bölümüne katılıyorum forumların çoğunda farklı farklı başlangıç
çok miktarda ebok falan okudum hepside başlarken baya iyi gözüküyor daha kendime bir kaç kitap almayı düşünürken aaaaaaa hangisi nerden
bu kadar zormu bir yerden sonra kopuyorum bir ara vazgeçtim ama dayanamadım tekrar başladım halen şu memlekette bu kadar site ve forum var net bir bilgi kafamda oluşmadı yani elin gavuru nasıl ilerliyor
anladım yani şu an boş vaktim okadar çokki kahve köşesinde oturmaktansa bir şeyler var etmek adına sabahlara kadar bu konularda
internet başında geçiriyorum ama nafile elde var 0000 yani ingilizce kaynak ararsan dolu türkçe kaynak ararsan sana heh bakın arkadaşın dedine doru yanlar da biraz fazla değilmi biraz açık yüreklilikle düşünelim
fakat tabiki arkadaşlarımızın yardım ve bu sitelerin ne kadar çok bilgi ver diklerinin de farkındayım örendiğim her bilgi içinbilgi sahibine allah razı olsun demeden kendimi alı koyomıyorum fakat bir arakdaşımın iş yerinden japon turistle geçir diği sohbeti size anlatıyım isterim alışveriş şyapar ve arkaşıma sen türkmüsün der tercüman aracılığı ile evet der
hemde orjin türküm sonra adam sorar osmanlıimparatorluğu hakında 
adam tarihçidir yani olum der sizin bu haliniz bakıpta YA SİZ ONLARIN 
TORUNLARI DEĞİLSİNİZ YADA ONLAR SİZİN DEDELERİNİZ DEPĞİL DER
arkadaşım şaşırır niye 700 yıllık imparatrorluk 400 yılık büyük hükümdarlık ve sizin durumunuz der bir yanlışlık var der japon ve eklr bak bize
0  dan yine eski halimize döndükder yani bizimde bir birimize destek olmamız lazım tabiki yardım laşma hat safhada fakat güümüzde
nekadar türklerin ilerlemesi için yeterli size brakıyorum devir
elektronik çağı oldu bakın şu sitelere yarddım hat safhada fakat anlaşıllır
bir yüksek mühendis veya bilim adamının yapıta ürretiği öretiim konusunda ilerleme kolay anlaşılır bir dille uraşıpta ürettiği bilglere yok denecek kadar az yani şudevirde üni versite kazanmak için dershaneyegitmeyen varmıdır bilemiyorum aböyle bir şey düşünmek bile
kötü eğitim 00000000000 ülke okularında bile brakın dersahaneye git me mecbursun eğitim bile para tuzağı haline gelmiştir neşyse çok uzattım dayanamadım yazdıklarımdan ötürü şyanlış ifadeler kulandıysam aff ola
ama türkiyenin gerçepi dilmi biraz

Ben Sana Bişey Söyliyimmi Hocam Biz Bencil Bir Milletiz Bunun Özeti Bu.. Kimse Sordugu Sorunun Cevabını Dogrudan Alamıyor..

OG

adilakkaya, kaç gündür buradasın, ne sordun, ne cevap alamadın, ne gördün?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

secretagent

Alıntı yapılan: YARGICH - 02 Kasım 2006, 17:31:51
@toxin

Bu programı rapidshare'e tekrar atabilirmisiniz. malum hemen paylaş kapandı. Tekrar açılacakmış ama dosyalar silindi bi kere. Bu ara asm ve pic ile kısa bi işim var ama çok ihtiyacım olan bi test yapmam gerekecek. Bu program işime yarayacak gibi.

İyi Çalışmalar.
tekrar upload edebilirmisiniz

zkan034