20 Ocak 2019, 10:55:25

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


GÜMRÜK HAKKINDA

Başlatan Erol YILMAZ, 07 Mart 2006, 12:48:30

Mnemonic

Ar-Ge Lab Hizmetleri -www.teknolojist.net-

yas

Helal malmış demekki :D o kadar ziplemeye dayanabilmiş

superconductor

Aliexpress, ebay gibi sitelerden çok alışveriş yapıyorum. 55 gün önce sipariş verdiğim 9 parça ürün geldi fakat 40 gün önce verdiğim birkaç sipariş gelmedi. Bir ay içinde x sayıda üründen fazla getirtirseniz gümrüğe tabidir diye birşey var mıdır? Ürünlerden bir tanesi 2 dolarlık lazer diot. Bu tarz ürünler inceleniyor mu? Eğer gümrüğe girdi ise nasıl ve nereden alabilirim?

diot

gümrüğe girerse bilgi verirler. Takipsizse postacılar bazen bina önüne atıp gidiyorlar kaybolma riskide var. zaten 1 senede 5 adet ten fazlası gümrüğe tabi.


matador

Geçen ay farnell den DAC 8563 entegresi aldım 3 adet tutar 24.78 € tuttu, yaklaşık 17 €'da kargo ödedim ve malesef gümrüğe takıldı. Tek kullanımlık bir kart için ihtiyacım oldu entegreye. Yakın zamanda farnellden toplu alım yapacak olan varsa bu entegreyi de ekleyebilir mi? Tutarı havale edeceğim derhal.

Şimdi 1 adet bile sipariş etsem 17€ kadar kargo bedeli alacak. 1 entegreye de 150 tl para ödemek kanıma dokunuyor açıkcası, yakın zamanda sipariş verecek biri olur da siparişine bu entegreyi eklerse çok sevinirim.

Kılıç

Demsay firmasından, Digikey ürünlerini sipariş verebilirsiniz. Sadece yurtiçi kargo ödüyorsunuz. Makul fiyat. Gümrük riski yok. Numune için uygun yöntem.

www.demsay.com.tr

matador

Yarın iletişime geçeceğim firma ile teşekkürler.

cann

Alıntı yapılan: diot - 10 Eylül 2015, 19:27:53gümrüğe girerse bilgi verirler. Takipsizse postacılar bazen bina önüne atıp gidiyorlar kaybolma riskide var. zaten 1 senede 5 adet ten fazlası gümrüğe tabi.bunu sayan varmı gerçekten, aliexpresden aynı üründen farklı zamanlarda alsam 5 i geçtiği bilinir mi?

fahri-

Malzemeyi, Digikey (EKOM) veya Farnell (Yıldırım elektronik) den alabilirsiniz. Daha uygun oluyor. Sitedeki fiyatlarından %10-15 civarı daha fazlaya maloluyor. Gümrük falanla da uğraşmıyorsunuz.

Mucit23

Alıntı yapılan: matador - 01 Ocak 2019, 22:23:11Geçen ay farnell den DAC 8563 entegresi aldım 3 adet tutar 24.78 € tuttu, yaklaşık 17 €'da kargo ödedim ve malesef gümrüğe takıldı. Tek kullanımlık bir kart için ihtiyacım oldu entegreye. Yakın zamanda farnellden toplu alım yapacak olan varsa bu entegreyi de ekleyebilir mi? Tutarı havale edeceğim derhal.

Şimdi 1 adet bile sipariş etsem 17€ kadar kargo bedeli alacak. 1 entegreye de 150 tl para ödemek kanıma dokunuyor açıkcası, yakın zamanda sipariş verecek biri olur da siparişine bu entegreyi eklerse çok sevinirim.

Böyle bir durumda kategori3'e başvursaydınız keşke. %90 ihtimalle geçerdi. Bu şekilde bir keresinde 300$ lık ürünü vergi, ardiye ücreti ödemeden geçirdim. Bir keresinde de 60$ lık PCB lerimi geçirdim. Denemekte fayda var.