ARANAN MALZEME bulunmuştur !!!

Başlatan salim ALTIN, 18 Haziran 2006, 11:43:45

salim ALTIN

Merhaba.
Pek çok kişinin ihtiyacı olup her derde deva akım sensörü nihayet sayfalarımıza takılmıştır. Tüm ihtiyaç sahiplerine hayırlı olsun. Bu malzemeden getirmeyi düşünen olurda bir tanede bana ayırır ise minnettar olurum.

http://www.gmw.com/electric_current/Sentron/CSA-1_Specs.html

The Sentron CSA-1V is a single-axis integrated Hall effect magnetic field sensor that has been optimized for AC and DC current measurement applications. It is fabricated using conventional CMOS technology with an additional ferromagnetic layer. The ferromagnetic layer is used as a magnetic flux concentrator to provide a higher magnetic gain than would be normally possible. Therefore, the circuit boasts very high magnetic sensitivity with low offset and noise.
Sensitive to a magnetic field parallel to the chip surface
Very high sensitivity
Linear output voltage proportional to a magnetic field
Wide Bandwidth: DC to 100kHz
Very low offset and drift
Very low noise
Available in SOIC-8
Low cost
Single +5V supply
±30A peak (modified by geometry)
2.5V ±2.0Vfs signal, dc, ac & pulse
<6µs response time

Current measurement
Wide band magnetic field measurement
Over-current detection
Monitoring current in battery chargers
Input for zero cross detectors
Fault detection
Replacement for resistive shunts

CMOS Linear Current Sensor  
CSA-1V-SO Current Sensor, High Sensitivity, SOIC-8, std programming1.
Lead-free versions are available5 .
Qty.  
 10 - 49 $4.95  
 50 - 99 $4.41  
 100 - 499 $3.91  
 500 - 999 $3.42  
 1000 - 2599 $2.97  
 2600 - 51994 $2.03  
 5200 - 104003,4 $1.78
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

salim ALTIN

İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

mmengi

Allegro yu deneme şansım oldum soic8 çok az yer kaplıyor ve çok kullanışlı lineer çıkış veriyor. Ama gel gelelim özel işler için 10 adet almak istedim ne yazıkki mümkün olmadı ancak 5k lık makaralarda satılıyordu. Şimdi hal böyle olunca biz ne yapalım  :(

e3

Hocam bir başka arkadaş da 5 adet sample isterse sizin için ve ayrıca Salim hocam için sorun kalmaz.Ben Ankara'dayım.Buraya malzeme geliyor ancak iki kargo parası ödeyerek size göndermek iyi  olmaz.Salim hocam neden istemiyor sample acaba? Salim hocam Allegro Shipping parası almıyor.Haberiniz ola. ;)
.eem.

mmengi

Alıntı yapılan: "protection"Hocam bir başka arkadaş da 5 adet sample isterse sizin için ve ayrıca Salim hocam için sorun kalmaz.Ben Ankara'dayım.Buraya malzeme geliyor ancak iki kargo parası ödeyerek size göndermek iyi  olmaz.Salim hocam neden istemiyor sample acaba? Salim hocam Allegro Shipping parası almıyor.Haberiniz ola. ;)

Dostum sağolasın 2 tane sample istemiştim onları kullandım ama lazım olduğunda düşük adetli alınamıyor sıkıntı ordaydı. O yüzden çözümü başka türlü halletmek zorunda kaldım. Belki Salim Altın ın vermiş olduğu ürün düşük adetli temin edilebilir incelemek lazım.

PhD

Selam arkadaşlar...

Bu akım sensörü hakkında bilgi verebilir misiniz? Acaba en basit tabiri ile akımını ölçeceğimiz elemana seri bağlayıp geçen akımı voltaj olarak mı veriyor diyebilir miyiz? Tam anlayamadım ama 30A diyor acaba maksimum kaç amperre kadar sensörlük yapıyor? Biraz bilgilendiriseniz sevinirim.

kolay gelsin...
...hiç...

salim ALTIN

Merhaba.
Birinci mesajda resme iyi bakın lütfen. Orada akım yolu üzerine monte ediliyor sensör. Yani fiziksel temas yok. Yoksa 30 amper nasıl geçer o entegre bacaklarından.
Zaten bu malzemeyi özel kılan temassız olması. isterseniz kablonun üzerine monte edin yani. Bir arkadaş illa ısrar ediyor DALLAS veya TEXAS ın BC237 tipi gövdede kablonun üzerine bantlanıp akım okunabilen sensörü olduğu konusunda. Fakat henüz kanıtlanamadı. ! Bir bulsam devrim olacak....
Malzeme temini konusunda: Biz çoktaaaaaaaaaaaannnnnn yalancı çobanı geçtik.... Hep sample iste sonunda limitimiz doldu... Yani artık bizde utanır olduk...
Bazı malzemeler konusunda işbirliğine gidilebilir. Tabi maliyeti ve teknik özellikleri iyi hesaplamak lazım. Bu akım sensörü pek çok kişinin hayalini süslüyecek bence ama keşke biraz daha ucuz olsa.
Aslında allegronun ACS750 sensörüde bunun aynı sayılır. Yanlız akım yolu için standardizasyonu sağlamış adamlar o metal kısım ile. Sistem hall effect üzerine kurulu...

PhD

Arkadaşlar o resmi gelişigüzel verilmiş zannetim detaylara dikkat etmemiştim özür dilerim.  :oops:

ama biraz malzeme hakkında açıklama yapabilir misiniz?

teşekkürler...
...hiç...

ahmet2004

Malzemenin kullanım şekilleri:

Site Linki:

PCB with bobbin - 1 amp

PCB with 4 current loops - 2 amps

PCB with single top trace - 8 amps

PCB with wire jumper - 8 amps

PCB with dual CSAs - 8 amps

PCB with top bus bar - 25 amps

PCB with multi layer traces - 40 amps

Current sensing in wires - any current

Current sensing in bus bars - any current

mmengi

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"
Bir arkadaş illa ısrar ediyor DALLAS veya TEXAS ın BC237 tipi gövdede kablonun üzerine bantlanıp akım okunabilen sensörü olduğu konusunda. Fakat henüz kanıtlanamadı. !

Belki buna benzer bir yapı ile okunabilir.

elektroombank

Evet okunabilir.Hani şu akıllı sayaçlar var.Eletrik sayaçları.Onların sitesine bakın.Bu tarz bir bobin içinden kablo  geçirimi ile ölçüyorlar galiba...

OG

Bu başlığı yeni gördüm.

Bu tür bir eleman bulamadığım için hatırı sayılır çaptaki bir işi geri çevirmek zorunda kaldım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gevv

ben akım trafoları ile ugrasmıstım sg3525 li smpsde kullanmıstım  ama  bir turlu saglıklı olmadı  acaba  bu entegreleri  bu tip devrelerde kullanabilirmiyim  ozellikle  soic8  cok kullanıslı gorunuyor

ei

gevv

bu sensor olayını yeni duydum sag olun  ama biraz acıklama yapabilirmisiniz + - leri  bide uygulama devreleri  varmı ornek