Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

128x64 GLCD (grafik LCD)+PBP

Başlatan proje, 06 Temmuz 2006, 22:22:50

proje

proton aktivasyon kodu istiyor, yani compile etmiyor, user name-activation code.

bilginiz var mı ?

teknikelektronikci

C:\Programefiles \Crownhill Proton\Crownhill  doyasi altiinda crack dosayasi var ordan kiracan forumda yani yukarida verdigim linkte anlatiliyor aslinda
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

proje

proton un crack dosyasını buldum ve tam versiyon çalıştırdım, pixelv_1 programı ile bmp uzantılı resmi programda açarak include ve bas dosyalarını oluşturdum. bas dosyasını protonda açtım ve hex e çevirdiken sonra proteus da similasyon yaptım, similasyon çalıştı ama sorun ekradaki resmin sürekli parça parça hareket etmesi, bunun sebebi nedir acaba ?

OG

PC işlemci gücünden olabilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

PhD

Selam arkadaşlar,

Bende aşağıdaki gibi bir hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor bu programı hiç kullanmadım.  :oops:  Crack işlemini yaptım. Teşekkürler...

...hiç...

proje

Alıntı yapılan: "comlekciler"Selam arkadaşlar,

Bende aşağıdaki gibi bir hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor bu programı hiç kullanmadım.  :oops:  Crack işlemini yaptım. Teşekkürler...

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

bas dosyasını masa üstüne kaydederek protonu çalıştırırsan bu hatayı veriyor, bas dosyalarını c:/ klasörü altına kaydet, burdan compile et. Ayrıca pixel programını kullanıyorsan, oluşturduğu include dosyasınıda c altına kopyala.

proje

arkadaşlar, pronun içinde pic basic programını çalıştıramazmıyız, protunun pic basic i tanımıyormu, yani yazılım dili farklı mı?

teknikelektronikci

ben denedim protonda pic basic pro derliyor ama mesela lcd out pause 200 gibi komutlari asagida proton karsiligini uYAri olarak gösteriyor yani sonucta compile ediyor ama calisirmi calismazmi bilmem neyse grafik lcd de problemi olan varmi ? her sey okeymi .-) mesajlara ancak aksamlari cevap verebiliom gündüz vakti calisiyorum kolay gelsin ekrandaki resim nasil parcali onun ekran görüntüsünü aktarabilirmisin eger resmin yarisi sagda yarisi solda ise isiden kaynaklaniyor ayni controlerli farki lcd de dene derim ama eger lcd secmede kararsizsan bilmiyorum ne kullaniyorsun ama ks0108 uyumli mavi bir lcd var LGM12641BS1R Bunu kullan derim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

proje

taradığım resim boyutları uygun olmadığı için yaptı zannediyorum hatayı, sonra ebatları dğiştirdiğimde böyle bir sorun kalmadı, uygulmaları isis de yapıyorum görüntü kalitesi düşük ama lcd ekranda çok daha kaliteli olacağına eminim. protonda pic basic komutlarının bazıları çalışıyor söylediğin gibi.
şimdiki sorun ise, lcd de görünen resmin silinip ardından devre de oluşacak 0-1 dğişimlerine göre bir uyarı yazısının çıkması bu pic basic de çok kolay ama protonda yapamadım, "Print at" diye bir komut var yazı yazdırmak için, bunu çalışan idiğer bir uygulamadan gördüm ancak kendi programımda çalıştıramadım, program taranan resme kilitleniyor sanki, başka bir şey yazdırabilmek zor şuan, biliginiz var mı ? ayrıca çok örnek de yok öğrenebilmek için.

teknikelektronikci

anladigim kadariyla sunu yapmak istiyorsun mesela bir buton olsun butona bastiktan sonra 2. resimememi gecsin istiyorsun aslinda onu bende denemek istiyorum ama bir türlü vakit bulamiyorum ama sanirim programin en altina söyle bir ekleme yapilabilinir  2. resmin include dosyasi olusturulur sonra programin altina mesela if portd.0=0 then include adsiz.inc gibi bi denersen yazarmisin kolay gelsin

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

teknikelektronikci

hocam bu verdiginiz linkteki download da virüs buluyor bilgisayar
birde bu lcd ler seri iletisim ile haberlesiyor değilmi? cep telefonu  lcd si bunlar öle değilmi ;-)

z

Virus vs konusunda bir sey diyemeyecegim. Siteleri gezinirken buldum ve ilginc projeleri picprojenin ilgili basliklarina cevap olarak yazdim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

proje

ikinci include dosyasını ekledim, gerekli düzenlemeyi yaptım ama 2. dosya ekran da görüntülenmiyor. çok uğraştım. Tek sorun bu şimdilik, bildiğiniz örnek linkleri varmı proton için ?

teknikelektronikci

yazdigin kodu bir buraya koyarsan iyi olur