WinXP lisans

Başlatan SpeedyX, 25 Temmuz 2006, 11:25:28

SpeedyX

3. Bilgisayarda denedim
Jumper ayarlarına zaten ~10 yıldır dikkat ederim
Diğer zımbırtılarda yerinde
Herşeyi çıkardım herşeyi taktım
Tekme yumruk, her türlü attım ama olmuyor

Ben şu an başka bir windows kullanıyorum ve kendi hdd imi 2. slave olarak taktım. Bana sadece F sürücüsündeki windows dizininde licence key neredeyse onu değiştirecek bir program lazım, kimse yapmamışmıdır acaba böyle bişey?

conavar

Alıntı yapılan: "goktug1217"Anakarttaki chipsetlerin farklı olmasından kaynaklanıyor bence. intel via ali gibi degişimler olmuş olabilir. Bence uzerine windows kurun silmeden.

sorunun cevabı kesinlikle budur hocam...chipsetler aynı olduktan sonra problem yok..istediğin pcden söktak değiştir yaparsın HDD leri ama via chipsetli bir kart ile nvidia yada ali falan olursa yani farklı üreticiler XP acılmayacaktır...Mavi ekran gelip hata kodunu gösterip kapanır...çözüm mü?
bilmiyorum hiçbir zaman başaramadım....ama birbirine cok yakın isistemlerde sorunsuz çalışıyor(via chipsetli ve versiyonları cok yakın mainboardlarda daha önce denemiştim ve muvaffak oldum)...sanırım baz alının şey Kuzey ve güney köprüsü yongaları tanım komutları....master yada slaw ile çözemessiz..iddia ediyorum :D
win98 me gibi sistemlerde istediğiniz gibi HDD deneyebilirsinizi ama XP izin vermez...buna bir çözümü olan varsa ben de merak ettim şimdi :D
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

Göktuğ

Alıntı yapılan: "SpeedyX"3. Bilgisayarda denedim
Jumper ayarlarına zaten ~10 yıldır dikkat ederim
Diğer zımbırtılarda yerinde
Herşeyi çıkardım herşeyi taktım
Tekme yumruk, her türlü attım ama olmuyor

Ben şu an başka bir windows kullanıyorum ve kendi hdd imi 2. slave olarak taktım. Bana sadece F sürücüsündeki windows dizininde licence key neredeyse onu değiştirecek bir program lazım, kimse yapmamışmıdır acaba böyle bişey?

Licence sorunu olsaydı windows ekranını gorurdunuz. orada sure bitti benzeri yazılar cıkardı.

İlla program arıyorsan "CIA commander" diye bir prg var. O cok gucludur.

dosyadan gelen prglerle ya disket yada cd olusturup cia commanderla acarsın pek cok seyi yapmanı saglar mesela admin şifresini kırmak gibi.
klasorlere erişebilecegini dusunuyorum . ben kullanmadım.
....program zerezek'ten alıntıdır...

http://www.hemenpaylas.com/download/647358/eksik_dosyalar.zip.html

diot

KAZIMUGUR arkadaşımız bir cok kez yaptığını ifade etmiş. sanırım 98 veya altı işletim sistemlerinden bahsediyor. XP de bu sorunu düzeltmek için baya uğraşmanız gerekir. Çalışması için anakartın chipsetleri (güney ve kuzey köprüleri ) en azından aynı olmak zorunda.
Ama bu durumda bile çalışmayabilir.

OG

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"
Alıntı yapılan: "aster"PC ibm falansa ilk işin bir tekme atmak olsun, sonra ne yapacaksan yaparsın

Smiley yok diyorsunuz sonrada tahrik ediyorsunuz ,olmazki kardeşim,nasıl dayanalım yani. :D    :D   :D

Al benden de okadar, aster hocam bir anda ortalığı dağıtıyorsun.  :D
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ilkser

Alıntı yapılan: "SpeedyX"Selamlar,
Başka bir bilgisayarda takılı olan ve içinde XP kurulu olan harddiskimi diğer bir pc ye taktım ve kendi windowsumdan açmaya kalkıştığımda windows açılmadan pc resetleniyor, bir anlık bir mavi ekran görünüyor. Güvenli kipte vs.. de açmıyor.
Bunun lisans olayından kaynaklandığını düşünüyorum, büyük ihtimalle eski pc ye bağladığımda eskisi gibi çalışacak. Windowsu lisanslamadığım için öyle yapıyor sanırım.
Üzerine windows kurmak dışında bir çaresi var mıdır?

Merhaba
Daha önce bende buna benzer bir olayla karşılaşmıştım.Lisansla alakalı bir durum değil.
Çözümü  hdd yi slave olarak kullanmak yada o pc de windows kurmak olacaktır.

Kolay gelsin
Uçmak,düşmeyi göze almaktır....

KAZIMUGUR

Eski pc ye takınca çalışıyormu.
Sökmeden önce bazı optimasyon programları çalıştırmışmı idin.

Yeni pc de yeni windows kullandığını anladım yazdıklarından,yani pc açılıyor bir şekilde.
Eski hdd den bilgileri almak için onu açamıyorsan bile,eğer çalışıyor ise,
easy recoveri veya benzerleri ile içindekileri başka yere kopyala ve artık ona format atabilirsin yada format atmadan yeni xp yükleyebilirsin.Yeni pcde yeni xp açar ve eski programlarından bazıları çalışır bazıları çalışmaz.Belgelerim klasöründe depoladıkların uçar.Kurtarmanın yolu başka hdd ile açıp içindekileri kurtarma programları ile almak,üzerine hiç bir şey kurmadan.

Diot arkadaşım eski yeni fark etmiyor,yeterki hdd sağlam olsun,yazılım çalışır durumda olsun.

SpeedyX

Buraya yazmayı unuttum.
En üsonunda stüne XP kurdum ve oldu. Ben XP kurmadan halletmek istiyordum ama çare yok.
Eski pc de çalışıyor olması lazım ama denemedim, pc uzakta şu an.