ADUC7026 ile genişletilebilir veri toplama projesi yapıyor

Başlatan Ziya, 12 Ağustos 2006, 15:40:11

mp3dragon

Tüm arm'lerde thumb ve Arm modu arasında hız ve program hafızası farkı oluyor. Zannedersem bu lpc serisinde %60 kadardı. O kadar çok data okudum ki şimdi nerde gördüğümü hatırlamıyorum ama galiba Keil sitesinde idi.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Analyzer

Selam,

İkidir ADUC deneme kartını basıyorum yollar 0.25 olduğu için 1-2 tanesi kopuk oluyor :( Öyle olunca üstüne düşemedim. Benim yazıcıda da bir dandiklik var. Pazarı bekliyorum yeni kart çıkarmak için.. Elinde hazır kart olan varsa ücreti mukabilinde de alabilirim.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Ziya

Hocam, ben iki kart çıkarttım. Birincisinin işlemcinin oturacağı yol üzerinde 3 tane yol koptu. Ribon kablodan çıkarttığım çok ince bir tel ile kopan yerlerle işlemci bacaklarına lehimleyerek yama yaptım. Bu kartın montajını tamamladım ve kullanıyorum. Diğer kartta öncce işlemciyi monte ettim ama bir tane yama yapacağım kopuk yer var. Geri kalan kısmını monte etmediğim gibi deliklerini de delmedim. Bu haliyle işini görmez ve senin yapacağın da bundan farklı olmayacak. Bence kopan yerlere yama olayını dene derim. Kuşe kağıtla toner transfer tekniği kullanmıştım. Siz reklamcıların kullanmayıp attığı yağlı kağıdı kullanırsanız benimkinden çok daha mükemmel sonuç alırsınız. Eğer yapamazsanız yama olayını ben elimdekinde yapayım ve size göndereyim.

Bu gece lcd ekran fontlarını deneyeceğim. Yarın ADC kısmını ve komutları adapte edip ilk denemeyi yapabilirim. Sonuçları bildiririm.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Analyzer

Alıntı yapılan: "Ziya"Siz reklamcıların kullanmayıp attığı yağlı kağıdı kullanırsanız benimkinden çok daha mükemmel sonuç alırsınız.

Evet bende tam bu kağıdı kullanıyorum :) (Bu arada bu kağıttan başkasıyla vakit kaybetmeyin bir tek bu kağıt uğraştırmadan %100 veriyor) Dedim ya benim yazıcımda dandiklik var. Drum'ı öldü ben hala elektroşokla yaşatıyorum.. Neyse, yeni yazıcı alacağım kampanyadan. Pazara bu iş tamam olur inşallah ;)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

picusta

Bende (Büyük, A4 boyunda) yapiskan kagitlarin arkasi ile deniyorum.
Fakat kagit o kadar kaygan ki toner yapismiyor. Bazen yazicidan çikmadan bile toner kayiyor.

Göktuğ

picusta bir tane cıktı alıyorsun normal kagıda. sonra pcb nin oldugu yere gelecek sekilde onlardan yapıstırıyorsun değilmi? yoksa kagıdı a4 olarak tamamen yazıcıya vermiyorsun umarım .
Reklamcıalra gidip  onlardan isterseniz veriyorlar tonla bedava.

picusta

Yok simdi fabrikada kolilere yazicidan yapiskan kagida çikartip öyle yapistiriyorlar. Dolayisi ile tonlarca A4 boyunda yapiskan kagit arkasi çöpe. Ben onlari degerlendirmek istedim ama pek iyi sonuç vermiyor (yazici kismi).