8x8x40 kayan yazı

Başlatan Logan, 24 Ağustos 2006, 15:52:28

teknikelektronikci

dediğiniz yöntem olması lazım ayrıca transistör yerine uln serisi ismini bilmiom bir entegre tavsiye etmişti üstadlarımız. bir araştırın derim forumda olması lazım kullanımı ile ilgili bilgi eğer bulursam koyarım kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

e3

Acaba kayan yazının dosyalarını sitemizin upload bölümüne ( https://www.picproje.org/upload )  yüklemeniz mümkün müdür? Şimdiden saygılarımı sunuyorum.Güzel çalışma için de teşekkür ediyorum.İyi günler.
.eem.

nonstradam

protection hocam logan şuanda yurt dışında pazartesi dönecek döndüğünde yükler sanırım iyi çalışmalar.

teknikelektronikci

üstadlar yeni başlık açmak istemedim buradan sorayım dedim üstadlar ben  4 tane 8*8 dot matrixli displayin baskı devresini yaptım birde bunun mikro bölümünün devresini yapacam fakat transistörleri picin data çıkışlarına koyarakmı sürsem yoksa 74154 lerin çıkışına koyarak her sütünü ölemi sürsem bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim şahsen sırf data uçlarına yani picin 8 data ucuna 8 transistör koyup sürmeyi düşünüorum ama bunun 74154 lere zararı olabilirmi acaba. baskı devre yapma ve maliyet açısından bölesi daha kolay olacak :-) şimdiden teşekürler saygılar bu arada baskı devrem foruma koyduğum baskı devre
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

unalmustafa_85

HOCA ellerine sağlık walla kimsenin vermeye cesaret edemice ği devre yi ver miş sin
similasyunu calıştırdım
harika calışıyorrr
teşekkürler biz ler le paylaştığın için.....

Logan

Önemli deği @unalmustafa_85. Bilgi paylaştıkça büyür ve asla saklayarak koruyamazsın. Aramıza hoşgeldin. :)
İmza.

solidus

Arkadaşlar Öncelikle Logan'ı tebrik ediyorum.. Elimde fazladan bir 16F877 var bu devrede kullanılabilirmi ?
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

Logan

@solidus, kayan yazı programında aslında 16f876 dahi kullanılabilirdi. 18F452 kullanmamın sebebi, register tanımlarken zorluk çekmemekti. Program içerisinde "sutun_reg" isimli bir dizi yer almakta ve 320 byte'tan oluşmakta.Eğer aynı programı 16F877 ile yapacak olursan bu değişkeni değiştirmelisin.Çünkü 16F877, bir dizi tanımlarken max. 255'e kadar izin veriyor.Programı baştan aşağı değiştirmen gerekebilir.
İmza.

solidus

O zaman senin projeye sadık kalarak yola devam edeceğiz. Areste 8x8 tanımlı değil doğrumudur ? Bunu tanımlamak için ne yapmalıyım Logan ?
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

ndogru

20 Gündür 2 adet 18F452 ye program atmaya çalışıyorum ,sağlam olsun diye bootloader hexi deniyorum (config hazır) , ilave 5 volt verdim , altaş jdm programer kullanıyorum , bir türlü olmuyo iki picde de proramlama - yazma hatası veriyor 000h   yazılamadı gibi , win xp ve 98 de denendi , icprog -winPic-WinPic800 denendi olmadı olmadı .Mclr den 13v vermeden bahsediliyor ama ayrıntısını bilmiyorum .Pic18F452 ler arızalı mı yoksa 13V mclr vermek mi gerek ,konuya vakıf bir arkadaş bilgi verirse çok makbule geçecek.Selamlar ...

ndogru

Bir sorum daha var haftaya izmirde olacağım ,çif taraf 50cm ye 30 cm ebadında bi pcb bastırabileceğim yer adres veya telefonu bilen var mı

teknikelektronikci

ibdser de yaptıra bilirsiniz

http://www.ibdser.com/devre.htm

ama bir günde teslim edemezler tahminimce ben oraya yaptıdım memnundum

Cetinal

Peki programda basit bi degisiklikle
16f877A
kullanılabilirmi
yoksa olmaz mı?

trademy

çalışma gerçekten hoş
bu projeye klavye eklenebilirmi acaba. eklenebilirse nasıl ......?

Logan

Bu projeye klavye tabi ki eklenebilir.Hatta üzerinde biraz daha uğraşarak seri port dahi konabilir.Yeterli programlama seviyesine sahip olanlar için bu geliştirmeler sorun olmayacaktır.Kolay gelsin.
İmza.