STR 711F ve LPC2148F

Başlatan bunalmis, 03 Eylül 2006, 02:37:24

Analyzer

Selam,

Ziya hocam 13-14 dolar arası olacağını tahmin ediyoruz. (Organizasyonu ben yaparsam) Alışverişi gösteren belgeyi buraya koyacağım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Ziya

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

Ziya hocam 13-14 dolar arası olacağını tahmin ediyoruz. (Organizasyonu ben yaparsam) Alışverişi gösteren belgeyi buraya koyacağım.

Analyzer
+kdv si olacak mı? Bu fiyatlar daha düşmez herhalde. Benimki 2 adette kalsın.

Belge göstermeye gerek yok hocam.

ST'nin STR730.. modelini de araştırabilirseniz sevinirim.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

z

Yeni uyelerden birisi bir ara bu baslik altina yada LPC2148 ile ilgili  bir diger baslik altina aynen soyle yazmisti.

Madem Arrow'dan bahsedildi ben de kendi firmami yazayim, elimde de bilmem kacyuz adet LPC2148 var demisti.

O mesaji ben bulamadim. O kisiden fiyat alan oldumu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ahmet2004

Bu yazıların 2. sayfasında var.

MİKRO Elektronik çok yardımcı oldular.

Şahıs olarak almak istiyorum dedim.

Tabii adet olarak vermek istemediler.

Bunları aye arkadaşımız önermişti galiba.

Belki yardımcı olabilir Aye bize ve arkadaşıyla görüşebilir.

Tabii bizlere gerçekten yardım etmek istiyorlarsa ama zannetmiyorum.

50 adet ten aşağı vermeyiz dedi sekreter bayan.

1 adeti 10.50 Euro + KDV dediler.

10.50 * 50 = 525 Euro +Kdv = 1170 YTL

Yani 1170 YTL çok zor toplayamayız.Bu işte yaş.

Ben neden 1 adet alamıyorum.Bize nasıl yardımcı olacak TAM

olarak anlayamadım.Herkes gibi bunlarda TİCARET peşinde.

Yardım bahane...

Bir bulgaristan kadar olamadık ?

70 Milyonluk TÜRKİYEDE bunlara kaldıysak yandık.

mp3dragon

@ahmet2004,

Sana tamamen katılıyorum. Bu konu özellikle öğrenci, amatör ve küçük boyutlu şirketi olanlar için çok büyük bir sorun. Malzeme sağlayıcılar, haklı oldukları taraf vardır muhakkak, ticari açıdan getirisi olmayan böyle düşük adetli işlere sıcak bakmıyorlar. Hatta imkanları olmasına rağmen sample olayı onlara angarya geldiği için ilgilenmiyorlar.

Bankaya ayda bir elektrik faturası ödemek için giden adamla, birkaç milyon YTL mevduatı olan adamın banka çalışanları tarafından karşılanışı farklı olacaktır. Bu sebeple buradan bir çağrı yapmak isterim. Bu forumdaki bazı arkadaşların kendi firmalarının olması veya çalıştıkları firmaların yüklü siparişler vermesi sebebi ile disp. ile arası iyidir. Dolayısı ile o kişilerin nazı daha çok geçer. Bu arkadaşlar malzeme temini konusunda aYe nin devreye girmesi gibi devreye girebilirler. Bu forumda aynı konu üzerinde şahıs olarak bazı disp. ile yapmış olduğum diyalogları yazmıştım. Malesef konu ben şahsıma almak istiyorum dediğiniz anda kapanmış oluyor. İlk sordukları soru zaten hangi firmadan aramıştınız oluyor.

Ayrıca, aynı firma ve aynı sekreter bayanla benim de konuşmam olmuştu. 5 adet için herhangi bir olumsuzluk yaşamamıştım. Gerçi henüz sipariş vermedim.

Ülkemizde bir eksiklikte geniş malzeme stoğuna sahip ve internet üzerinden satış yapan bir firmanın bulunmaması. Olanlar da genelde zaten piyasada bulunan ve dükkandan alabileceğiniz şeyleri satıyorlar.

Benim yurt dışında yaptığım alışverişlerde gördüğüm ve dikkat ettiğim bir husus var. Özellikle bu forumdaki bazı arkadaşların olduğu gibi şahıs şirketi olan kişiler projelerinde kullandıkları malzemeleri net üzerinden satışa sunuyorlar. Bunlar bazen stok fazlası, bazen zaten projeleri için ellerinde olan malzemeler oluyor. Normalde yüklü miktarda almadığınız zaman bulmanız imkansız olan malzemeleri buralardan tek tek alabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse özel soketler veya özel chipler. Benim bir önerimde burada olacak, değişik konularda ve değişik malzemelerle çalışan arkadaşlar burada duyuru yapıp örneğin ellerinde olan projelerinde kullandıkları ve piyasada özellikle az adetli bulunması zor olan ürünleri burada duyurabilirler. ARM, PsoC, Renesas gibi işlemciler, FPGA, CPLD ve benzeri ürünler ile çalışan arkadaşlara duyutulur. Örneğin ben Renesas M16... siparişi vereceğim isteyen varsa ona göre fazla vereyim denilebilinir.

Bu malzeme şöyle iyidir böyle iyidir, söyle programlanır, böyle derleyici kullanılır gibi tecrübe aktarımı yanında bu tür katkılarıda arkadaşlardan bekliyoruz. Bizde methedilen malzemeyi kullanıp farklarını görme şansına böylece erişiriz.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Analyzer

Alıntı yapılan: "ahmet2004"
Ben neden 1 adet alamıyorum.Bize nasıl yardımcı olacak TAM

olarak anlayamadım.Herkes gibi bunlarda TİCARET peşinde.

Yardım bahane...

Bir bulgaristan kadar olamadık ?

70 Milyonluk TÜRKİYEDE bunlara kaldıysak yandık.
Selam,

Yazılarınızın bir kısmına katılıyorum, herkes müşterisinden para kazanmak ister. O nedenle karşılıksız yardımlaşma, buradaki arkadaşlıklar arasında oluyor, diğer kişiler forumdaki bizlere potansiyel müşteri gözüyle bakıyorlar. Forum dışında, malzeme temininde bu ilgisizliğe ve ticari bakışa alışmak lazım. Kimi tüccarlar da fırsat avcılığı yapıp; olmayan malzemelerin üzerine, fahiş kar koyup satmaya çalışıyor. Bizim istediğimiz malzemelere erişimimiz "bana göre" üç şekilde olur. Ya birleşip toplu şekilde sipariş edeceğiz ve paylaşacağız. Ya mp3dragon'un bahsettiği gibi sipariş veren bir arkadaşın arkasına takılacağız. Ya da tek tek koyun gibi kırpılacağız. Türkiye'de numune olayı zor, Arrow'dan zar zor 2 tane malzeme alabildim tam 8 haftada!
Sipariş sayısında 20'ye yaklaşamazsak yine tek tek almak zorunda kalacağız zannedersem.
@Ziya :
Hocam, 13-14 dolarlar zaten mikro'dan sorulan fiyatlardı. Adet bazında fiyatlar maalesef böyle. Ancak 1 adet fiyatı Digikey'de de $11.88 O nedenle kargo+gümrük vergisi+gümrükçüyle arbede+karakol masrafı derken zaten 13-14 doları aşması işten bile değil. Bana göre 13 dolar TR teslim için makul, ama yine de bilemiyorum.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ahmet2004

Ground

Forum olarak (www.picproje.org) Philips distribütörlerinden

Lpc2148 konusunda çalışmanız varmı.Hala beklemedeyim.

Philips distrübütörüne bir yazı yazmak sonuç doğurabilirmi? Formumuzun böyle bir gücü olabilirmi.

Bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.

Saygılar.

ground

Renesas chipleri konusunda çalışmalarım var.
Özellikle r8c işlemcileri..

Sonuca ulaştığımda haberdar edecem..

Lpc2148 ile ilgili ne yapabiliriz bi bakmam lazım.. Biraz yoğunluğum vardı. Yakında haber veririm.

İyi Çalışmalar.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

OG

Arkadaşlar rekabet ortamının gelişmediği piyasa yapılarında bunlar normaldir.

Adam ne kadar firma buldu ise anlaşmış temsilciyim diyor, fakat sample yok elinde, geçtim stoğu. Zaten bu kadar firma ve bu kadar çeşit için stok yapması imkansız, güne göre ticaret yapıyor.  Bunlar zaman içinde düzelecek durumlar.  Yeni firmalar bu sahaya girmeli, piyasayı zorlamalı. Bizim durumumuzda olanların da yapabileceği işler var, bu firmaların hizmetteki eksiklikleri üretici firmalara bildirilmeli, dikkate alınacağından emin olabilirsiniz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

efe12345

Selamlar

WinArm ile LPC2148 programlamayı çözebildikten sonra foruma dahil oldum.

Aşağıdaki linki paylaşmak istedim. Tek sorun sorun epey yavaş.

http://file.mcu123.com/upload_%E4%B8%8A%E4%BC%A0%E7%9B%AE%E5%BD%95/

İyi çalışmalar

ahmet2004

Ground:

LPC2148 veya Renesas PSOc vb.. malzeme

araştırma konusu ne oldu? Forum üyelerine yardımcı olabilecekmisiniz?

Saygılar.

ahmet2004

Ground forumdamı acaba?    20.Ağustos.2007 Pazartesi

ise

ground tatilde en son antalyadan konuştuk.  yakında sanırım dönecek

riggs

Buradaki kodu olimex LPC-P2148 le de kullanabilr miyiz? Bu kit icin acıklayıcı kodlar yazabilir misinz?