Bir anı

Başlatan stlg, 16 Eylül 2006, 00:34:33

mustafa_cmbz

ispirto kart üzerinde beyazlık yaratıyor...bazı lekeleri de tiner sökmüyor bende ilkten ispirto ile başton sonra yıkıyorum sonrada tinerle 2. kez yıkıyorum böylece leke felan kalmıyor :) ama ikisi birlikte olunca da acayip kafayı bulduruyo söylemedi demeyin durup durup gülüyo insan.....

computerboy

Ben bu işlerde çok yeniyim arkadaşlar tecrübeleriniz bize hep ışık tutuyor. hemen gidip tiner ve diş fırçası alıcam :) birde sorum var tasarladığım devreyi güzelce lehimliyorum ama çalıştıramıyorum aynı tasarımdaki yaptığım diğer pcb kartı lehimliyorum bu sefer yarım yamalak çalışıyor(usb çalışıyor rs232 çalışmıyor) acaba kullandığım lehim kalitesizmi soğuk lehim denen şeymi oluyor pastamı kullanayım fluxmu gerçi onlar ney acaba ? :) devre şemasında yada baskı devre tasarımımda hatamı var ?

Devre tasarımı evde yarın upload ederim.

Saygılar...

gevv

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Haziran 2010, 00:59:24
ben isopropil alkol kullnıyorum. sadece bu iş için (kristal vs araları) fırça aldım. aşağıdaki kabı kullanıyorum.(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

bu şişelerin  cam olanların dan bir türlü bulamadım  almanyada pentax da görmüştüm   heveslendim  o günden bu güne hep aklımda  ama piyasada hep  plastik var

z

Tuzluklari modifiye edersen ayni siselere sahip olabilirsin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gevv

biliyorum  hocam   ama  yıllardır  modifiye, idare   ile   çalışıyorum  bazı  artık  bazı  şeyler   orjin  olsun  istiyorum :)   

ama  büyük  ihtimal  sizin  dediğiniz  olacak  pahalı   diye  kimse getirtmiyor 

muhittin_kaplan

cam olanı neden istiyorsun tinerden dolayımı ?
ayrıca bendeki kapak biraz ilginç. üst kapama bölümü açınca altındaki kapağa bastırıp çektikce yani pompaladıkca alttaki sıvıyı yukarı alıyor. istiyorsan elimde bu kapaktan 1-2 tane var ama haznesi yok göndereyim.

FullMetal

Tinerle temizledikten sonra lak ile kaplardık.

OG

Alıntı yapılan: gevv - 08 Haziran 2010, 12:59:53
Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Haziran 2010, 00:59:24
ben isopropil alkol kullnıyorum. sadece bu iş için (kristal vs araları) fırça aldım. aşağıdaki kabı kullanıyorum.(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

bu şişelerin  cam olanların dan bir türlü bulamadım  almanyada pentax da görmüştüm   heveslendim  o günden bu güne hep aklımda  ama piyasada hep  plastik var

Ümraniye Praktiker Üst Kat En solda elektrik bölümünden sonra resim tablo vs alanı var. Emin olmamakla beraber sanki orada gördüm gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

Sellülozik tiner iyi oluyor. Reçine pasta temizliyor.
Bunun yerine plastik gülsuyu şişesi,  olmaz mı?  Hatta lens suyu şişesi.

death_free

Ben yağlı boya fırcası kullanıyorum fırcanın yarısına kadar kestim.
Temizleyici olarakta selülozik tiner, domates kavanozunda muhafaza ediyorum.
Aynı zamanda orta boy bir şırıngam var cekip cekip devrenin üzerine sıkıyorum güzel ve zevkli oluyor.  ;D
Aynı taktiği flux kullanırkende yapıyorum.
<<<<<Aslana sormuşlar ensen niye kalın ? Aslan : "Kendi işimi kendim görürüm " demiş>>>>  World Of Warcraft Cataclysm  /// REalm : Frostmane  Nightwalkér

muzdaq

geçenlerde bu plastik şişelerden almıştım adresi aşağıda fiyatı sanırım 3$ dı.

Öz Özel Elektronik
Tahtakale Cad. Yıldız Han D:50
Sirkeci, Eminönü, İstanbul - Avrupa
Tel:     +90 212-5200677

Gökhan BEKEN

Tiner iletken midir? Eğer iletkense temizliği enerji yokken yapmak lazım.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

OG

Enerji varken temizlik yapılırmı? Bir lehim parçası yapışmıştır, onu sökersiniz gider biryerleri kısa devre eder.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muhittin_kaplan

tyildizak

Hocam güzelmiş ama sanırım yurtdışında, alkol, flux vb spreyli küçük parfüm şişelerine doldurulup da kullanılabilir.