29 Kasım 2021, 21:03:34

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


oda termostatı montajı

Başlatan hunterxt41, 08 Ekim 2006, 13:23:50

hunterxt41

arkadaşlar eca whitestar kombiye oda termostatı aldım.normal potansiyometreli.servise montajını yaptırayım dedim acayip bir rakam söyledi.şimdi ben bunun montajını neden yapamayım.elektronikle amatör olarak uğraşmaktayım.az çok bilgimiz var.3 tane uç var.2 tanesi voltaj 24 volt ucu diğeri kombiye ısı sinyalini veren uç.ama kombide nereye montajı yapılacak onu bilmiyorum.şimdi kombiye bu uçlar nereye bağlanıyor?bağlanacak yerleri kombi üzerinde bellimi?ve 15 metre kablo lazım.kablonun kesiti ne olmalı?teşekkür ederim.

omenek

Kombinin kontrol kartını incele soketlerde yazıyor olabilir veya kılavuzunda blok şeması olabilir.Süsler marka bir kombide start sinyali oda termostatından geçerek karta geliyordu.Oda termostatı kullanılmayacaksa soket üzerindeki iki uç kısadevre ediliyordu bundada benzer birşey olabilir.Kolay gelsin.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.