NoteBook s7 200 bağlantısı

Başlatan omenek, 09 Kasım 2006, 21:55:33

omenek

com portu olmayan Toshiba M70 bir notebookla s7 200 plc ye program yüklemek istiyorum.Usb /rs232 kabloları iş görmedi aşağıdaki adreste bulunan kartın bu işi görüp görmeyeceği konusunda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=87276&productid=bd700389

teknikelektronikci

arkadaşım iş görüp görmeyeceğini bilmiorumama bir alternatif daha var usb den bağlanan sadece com değil ayrıca lpt ps/2 ve bir kaç giriş çıkış ı olan bir alet var geçende broşğrde gördüm ama hangisi bilmiorum eğer bulıursam yazarım araştırın derim hemde fiatı bundan biraz daha ucuzdu :) avantajı com bağlantının yanında lpt com ve bir kaç şey daha kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

enisaygoren

siemens in ürettiği usb ppi (S7-200 ün haberleşme protokolü) dönüştürücüleri var. Yarın işe gidince kodunu yazarım

omenek

Yardımın için çok sağol bende PPI kablo var evdeki PC ile gayet güzel çalıştırabiliyorum ama com port için.Noutbukta com yok usb/com dönüştürücü kablolarda uyum sağlamıyor.Linkte verdiğim kartın bu işi yapıp yapmayacağı konusundada satıcı dahi kesin birşey söyleyemiyor Başka bir dönüştürücü bulamazsam sözünü ettiğin kabloya para bayılıp almam gerekecek sanırım malum noutbuku değiştirmek kolay değil.

sayginay

Bende başta ayni problemi yaşadım ama DIJITSU USB-RS232 çevirisi alırsan %90 haberleşir çok iyi bi çevirici digerlerinin çogu olmuyor özellikle çin yapımı (Genelde mavi saydam,USB tarafi ile RS232 arasında kablo bulunur).DIJISU da tek bi aparat vardır fiyatı da 27 ytl civarında..