13.8V 10A Smps 30 Volta Modifiye

Başlatan gevv, 24 Aralık 2006, 19:15:04

gevv

semanın 30 volta duzenlenmiş hali

Fikrim geldi:)  onemli bir noktaya deginelim:) bu smpsde  2x sarım var ortak uc sase oluyor diger sarımlarda ikili diyorlar ile dogrultuyor  2x kullanılma sebebi diyotlardan tasarruf edilmiş olunuyor:) ee peki biz kopru diyot kullanırsak :D  15+15  = 30v   denedim   5 amper yukte sorun cıkartmadı  birkac malzemede degişiklik yapmak gerek  

kopru diyot kullanıyoruz  tl494 pin birdeki R38 2.450k  olacak R39 ise 27k
bu arada lm393 un voltaj yukselmelerine karsı koruması vardı pin3 deki direncleride orantılı olarak ayarlamak gerek cıkıs kondansatorleri 35v olacak
D12 iptal edilecek R42 direk 30v cıkısa baglanacak  fazla test edemedim ama sorun cıkartacagını sanmıyorum yakında uzun uzun test ederim

roleci

330K dirençlerle ilk start diğer SMPS uygulama devrelerinde sürücü entegre devresini beslemektedir.(Transistörlerin beyzlerine bağlanmamaktadır).

gevv

Alıntı yapılan: "roleci"

330K dirençlerle ilk start diğer SMPS uygulama devrelerinde sürücü entegre devresini beslemektedir.(Transistörlerin beyzlerine bağlanmamaktadır).
kardes  o  330 k lar olmassa entegreyi ekbir kaynak ile beslemek zorunda kalırım onlar ne kıymetli bilsen:)  + 330k ile surucu entegre beslenmez anca start edilir zati burdada o iş için kullanılıyor