Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Linear Accelerometer

Başlatan 122055221, 15 Ocak 2007, 20:28:33

armys2000

@gevv hocam link için sağol
bu adxl202 sensörünü bulabileceğim bir firma vs varmı ank ya baktım yok bir bir ara getirmiş sonra bitmiş  acil lazım..

mech

sadece ivme ile yol ölçemeyiz ki ama. sabit hızda ivme=0 'dır. Aynı zamanda aldığı yolu da veren bir chip var mıi. Üstelik, bence 1g (9.81m/s^2) kötü bir hassasiyet.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

z

Sadece ivmeyi bilmek nerede olduğunu bilmek için yeterlidir.

T=0 anında hareketsiz bekliyorsun ve a ivmesiyle harekete başladın ardından ivmeni sıfırladın ve sabit hızda gidiyorsun ve bir süre sonra neredeyim diyorsun.

Cevabı basit.

T=0 da resetlediğin çifte kavrulmuş integratör, ivmeyi iki kez integre ettiğinden ivme sıfır olsa bile ilk integratörün çıkışı (hız)  ikinci integratörü beslemeye devam edecektir. Dolayısı ile 2. integratör sana her zaman nerede olduğunu doğru olarak söyleyecektir.

Ancak güzel integral almak çok pahalı opamp ve kapasiteler gerektirir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

picusta

Alıntı YapÜstelik, bence 1g (9.81m/s^2) kötü bir hassasiyet.
hassasiyet 1 g değil. azami ölçme araligi -/+2g.
Alıntı Yap2 mg Resolution at 60 Hz
örnekleme sikça alinirsa bence gayet güzel konum bulmada hassasiyete ulasilir. (ölçme süresine bagli olarak) Nette çok sayida uygulama var.
çikis 6khz PWM, analog devre ile biraz zor olur gibi, ben MHz sayan timer tercih ederim.

çonçon

Arkadaşlar nintendo oyun konsolunun wiimote diye bir oyun çubuğu var, onda bu accelerometer var, kadıköydeki pasajdan aldım ben bir tane.