3kw smps tasarımı

Başlatan azaaad, 06 Şubat 2007, 23:39:49

azaaad

mbr arkadşlar 3kw 0-100v 0-30a smps güç kaynagına ihtiyacım var. full brigde kullanmam gerekiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sewinirim. iyi çalışmalar.

rree

Bende bekliyorum kaynak makinası yapabilirmiyiz. Akımı daha yüksek mi olması lazım. Yarım köprü denemem olmuştu çalıştırıncaya kadar baya uğraştım. Push pull tip 2 mosfetle denemem olmuştu gerilimi 2 ye katladığında mosfetler dayanmadı.  Dc 311volt 2 ye katlıyordu  bazı eksiklerimde olmuştu full bridgede böyle problemler varmı bilmiyorum.

elektronikci43

merhaba arkadaşlar  ben   5 yıldır   muhtelif   güçlerde   inverter ve   UPS  yaptım   ama 5 ve  10 kw  cihazlar    48 v ile çalışıyor   3 kw    ups    çalışmam var   henüz   bitmedi   hani dedim aceleniz yoksa       test lerden sonra   dökümanları ve   yapım aşamalarını    paylaşırız resimli olarak

gochisar

Selam arkadaşlar...
Güç kaynağı projesinde azaaad arkadaşımla birlikte çalışıyoruz. PFC katı olan ve 0-100V aralığı çalışabilecek bir yapı arayışındayız.
90-265V 50 Hz giriş PFC ile 300KHz 300-460V çıkışa ulaşmak ve FulBridge fet kontrolü ile yine 100-300KHz arası PWM modulasyonu ile 0-100V aralıkta çıkışa ulaşabileceğimiz bir tasarım üzerinde uğraşıyoruz.
Şu an sıkıntımızın büyük kısmı ferit nüve üzerinde.

Yüksek kazanç sağlamak için http://www.ferroxcube.com/ sitesinde karşılaştığım nüveler hoş doğrusu. Ama işin hesap aşaması çorba oldu. Artı nereden buluruz?

30F serisi DSP pic kullanılacak, fetlerin senkronu için XFMR sürücü tasarımı ki frekans değişimlerine uyabilecek.
Açılış kapanış esnasında nüve üzerindeki birikimleri emecek açılış kapanış devresi.

Arkadaşlar ciddi yardıma ihtiyacımız var...
siensi