Saat derece tarih gösteren devre

Başlatan yildizelektronik, 22 Şubat 2007, 17:15:17

yildizelektronik

Kardeş 7805 ler ters değil ayrıca devre sorunsuz çalışıyor.Hata sende olabilir.Ben hala kullanıyorum ve bir sorun olmadı bu zamana kadar ;)

Fixxer

Halil kardeş öncelikle 7805 e bakıcaksın  yazıları sana bakıcak şekilde tutunca  1. giriş 2 şase 3 çıkış  tersmi gorumu sen bi bakıver  ;)  bu devre çalışıyor. bizzat denedim  ;)  kolay gelsin
...............................

mustafacan

Alıntı yapılan: "halil50can"HALA CVP YAZMADINIZ GERÇEKTEN ÇOK ACELE LAZIM Bİ YOL GÖSTERİN NE YAPMALIYIM BU GÜN 17:30'DA DEVREYİ TESLİM EDİCEM ACİL LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN.

bu forumda bu şekilde isteyerek cevap alabileceğini pek sanmıyorum.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

halil50can

FİXXER KARDEŞ YANİ 7805 İN YAZILI YÜZÜ BUTONLARAMI BAKICAK GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM SAOLASIN.BELKİ DISPLAY KISMINI AYIRDIM ONDAN BİŞİLER OLABİLİR İYİ GÜNLER.

halil50can

ABİ BİDE PROĞRAMLAMA KARTINDAN PİC OSC TİPİNİ XT OSİLATÖR DİYEMİ SEÇİCEM RC Mİ BU DEVREDE İKİSİDE YOK ANLAMADIM VALLA.

Cetinal

yeni üyeyseniz forum kurallarına bakın lütfen
büyük harfler bağırmak anlamına gelir

yildizelektronik

Alıntı yapılan: "halil50can"ABİ BİDE PROĞRAMLAMA KARTINDAN PİC OSC TİPİNİ XT OSİLATÖR DİYEMİ SEÇİCEM RC Mİ BU DEVREDE İKİSİDE YOK ANLAMADIM VALLA.

Osc tipi XT olucak

halil50can

Öncelikle özür dilerim hatam için ben bu devrede pic 16f628 i proğramlarken osc tipini xt seçtim doğrumu? bir ikincisi 7805 lerin yönü devrede butonlara doğrumu bakıyor? ve son olarak ds18b20 benim ısıs ta denememde hata vermişti ısısta onu kaldırdım saat-tarih olarak çalıştığını gördüm onunla ilğili gerçekte bi problem varmıdır onu merak ediyorum not işi bitti ama ben bu devreye kafayı taktım çalıştırcam çünkü dısplay kısmını ayırınca gerçekten hoş oldu ayırırken hider kullandım.şimdiden teşekkür ederim sağolun ve hatam için tekrar özür diliyorum kusuruma bakmayın.iyi geceler.

yildizelektronik

Alıntı yapılan: "halil50can"Öncelikle özür dilerim hatam için ben bu devrede pic 16f628 i proğramlarken osc tipini xt seçtim doğrumu? bir ikincisi 7805 lerin yönü devrede butonlara doğrumu bakıyor? ve son olarak ds18b20 benim ısıs ta denememde hata vermişti ısısta onu kaldırdım saat-tarih olarak çalıştığını gördüm onunla ilğili gerçekte bi problem varmıdır onu merak ediyorum not işi bitti ama ben bu devreye kafayı taktım çalıştırcam çünkü dısplay kısmını ayırınca gerçekten hoş oldu ayırırken hider kullandım.şimdiden teşekkür ederim sağolun ve hatam için tekrar özür diliyorum kusuruma bakmayın.iyi geceler.

Evet osc tipi xt olucak.7805 lerin yönü ise yani yazılar sana bakıcak yönde olursa butonların tam tersi yönünde olucak yani 7805 lerin soğutucu yüzeyleri butonlara bakıcak.Ayrıca ısıste bende de hata verdı ama devreyi yapıp çalıştırdığım zaman hiçbir sorunla karşılaşmadım.

aventuras

S.A  arkadaşlar ben bu dosyayı indirdim ama proteus hata mesajı veriyor Proteus_6.2_SP4  kullanıyorum yani demek istediğim proteus devreyi açmıyo hata mesajı aynen şu:

acaba servis pack ten mi kaynaklanıyodur?
yardımcı olursanız sevinirim

nurim

Alıntı yapılan: "aventuras"S.A  arkadaşlar ben bu dosyayı indirdim ama proteus hata mesajı veriyor Proteus_6.2_SP4  kullanıyorum yani demek istediğim proteus devreyi açmıyo hata mesajı aynen şu:
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

acaba servis pack ten mi kaynaklanıyodur?
yardımcı olursanız sevinirim

Bu dosyayı açabilmen için, "Proteus_6.2_SP4 " den daha yüksek bir versiyondaki PROTEUS'u kullanmalısın.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

yildizelektronik

Proteus 6.9 SP4 yüklersen çalışır.Kolay gelsin

aventuras

yardımlarınızdan dolayı teşekkürler

showtime

merhabalar,
proteus 7.1 sp2 kullanıyorum. bildiğiniz üzere proteus un bu sürümünde 18b20 simüle edilebiliyor. daha önce yaptığım lcd li termometre devresi proteusta çalışıyor hatta 18b20 üzerinden dereceler değiştirilebiliyor.

Fakat bu devrede ölçüm yapamıyor. bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyorum.

proteus 7.1 kullananlar için dosya:
http://dosyam.net/?id=o10u71

mehmetaa

saatte herhangi bir gecikme oluyor mu yapan varsa yazabilir mi?