7812 regülatörlerin paralel bağlanması?

Başlatan Elektron74, 25 Şubat 2007, 11:45:57

SpeedyX

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"Bence LM2576'da bobin değeri baya kritik. Yani uygun amperde ve değerde değilse maks. çıkış akımını alamıyorsun. Helle direnç tipi bobin ile ancak birkaç mA çekebilirsin. Daha yüksek akımda çıkış voltajı çöküyor.

Merhaba hocam,
resimde görünen bobini ben uydurdum ve 3A alıyorum, denemek için içinden kıvılcımlar çıkan bir matkap motorum var, arada bir denerim.

2575 (1A) olanı ile yaptığım bir devrede de direnç tipi kullanmıştım, onuda aslında piyasada bankalara sıramatik sistemleri takan bir firmanın devrelerinden görmüştüm. O devre ile yaklaşık 500mA çeken bir devre beslemiştim, 1A tam veriyormu diye denemedim.

Bunun bir hesabı varsa öğrenmek isterim...

Birde takılan bobinin değerini büyütürsek akımı arttıramaz mıyız? yani önerilen değer 100uH ise biz 330uH taksak ne gibi bir değişiklik olur?

KAZIMUGUR

Aşağıda bir şeyler var.Benzeri program microchip inde olacaktı.  

Online hesaplayan bir sayfada verilmişti bir ara ama nerelerde hatırlamıyorum , @gevv vermişti galiba.

http://165.193.24.19/appinfo/power/switcher.html

erkan614

KAZIMUGUR

10 dakikada bir sayfa zor açılıyor.
Verdiğin sayfa açılmadı hala.
Gece belki düzelir.Aşağı yukarı devreler standart.Diyot bobin gibi şeyler değişiyor o kadar.
Sayfanın alt tarafındaki elemanların pdf lerinde var zaten gereken bilgiler.

Tasarım için değilde programı indirmek için üyelik gerekiyordu diye hatırlıyorum.

KAZIMUGUR

erkan614

haklısınız pdf yetiyor ordaki devreyi koydum tasarıma 5v için teşekkürler