dayılar yardım ya daha tam bilmiyorum

Başlatan nemta46, 17 Mart 2007, 20:51:47

nemta46

kardeşlerim ya hoca ikinci vize olarak basit bir devre yapmamızı istedi fakat ben nasıl yapacagım hakkında bilgim yok mesele anfi olsun kayan yazı gibi basit devre acaba bu konuda bana yardım edebilirmisiniz
resimli felan anlatımlı devreler bulabilimiyim şimdiden ilginize teşekkür ederim

Fixxer

Slm kardeş sitemize hoşgeldin.Sanırım siteyi hiç gezmeden direk bişeyler istemişsin.Önce  siteye göz at bakalım neler neler var. hocalarının bile hayret ediceği bir çok devre,anlatım,çizim varkii hangisini seçiceğini şaşıracaksın. 8)

(dayılar daha tam bilmiyorum) tabirinde çok ilginç hocaların senden bişeyler istediyse mutlaka bişeylerde vermişlerdir.HALA BİLMİYORSAN OKULU BIRAK DERİM ;)

kolay gelsin  ;)
...............................

ilker_32

Alıntı yapılan: "nemta46"kardeşlerim ya hoca ikinci vize olarak basit bir devre yapmamızı istedi fakat ben nasıl yapacagım hakkında bilgim yok mesele anfi olsun kayan yazı gibi basit devre acaba bu konuda bana yardım edebilirmisiniz
resimli felan anlatımlı devreler bulabilimiyim şimdiden ilginize teşekkür ederim

Slm kardeş aramıza hoş geldin! Yukarı sağda 'Arama' butonu var. Oradan arayabilirsin. Sitede senin istediklerin dahil bir sürü proje var.

mcan

çok basit diyorsan bir osilatör ve ring-decade sayıcı entegresi ile yürüyen ışık yapabilirsin.

malpaslan1979

Alıntı yapılan: "nemta46"kardeşlerim ya hoca ikinci vize olarak basit bir devre yapmamızı istedi fakat ben nasıl yapacagım hakkında bilgim yok mesele anfi olsun kayan yazı gibi basit devre acaba bu konuda bana yardım edebilirmisiniz

Merhaba.

1993 yılında meslek lisesine başladım ve elektonik ile bağım bu şekilde başladı. Bir süredir de bu siteye üyeyim dikkatimi çeken çok önemli bir konu var. Mesele şu ki "ödevimiz var acil yardım..." şeklinde mesajlar geliyor. Birincisi hepimizin sorduğu şu soru benimde aklıma geliyor "okulda öğretmiyorlar mı?". İkincisi bu ödevi sen yapmayacaksan sana ne faydası olacak? Bu ödev size geçmişteki bilgileri kullanarak birşeyler yapmanız ve hatalarınızdan ders alarak ne noktada olduğunuzu görmeniz için veriliyor. Bak nemta kardeşim konu senin şahsın ile ilgili değil genel öğrencilerdeki hazırcı zihniyet ile ilgili. Ya hobi olarak dahi sevmediğiniz bir meslekten nasıl ekmek yemeyi yada aile geçindirmeyi düşünüyorsunuz? Bu mesele sadece hazırcılıkta değil mesleki eğitim yanlış veriliyor, okullarda sevdirilmiyor,pratiğe yönelik hiçbirşey verilmiyor, ya çoğu okulda atelye imkanları rezalet hatta yok tabela meslek liseleri var. Hocalarda tam hazır değiller yada öğrenciler gibi mesleklerini sevmiyorlar. Yine aynı okullarda ihtisaslaşmada yok ELEKTRONİK mezunu ama ne....Bence ticari işletmelerin müfredata ve atelyelere destekleri lazım örneğin SİEMENS veya FESTO bakın okuldaki bilgilerin birçoğunu kullanmıyoruz... Ama aynı okulda osilaskop yok... Koç gurubunun güzel bir reklamı vardı ama arkası gelmedi. Meslek lisesi memleket meselesi....

Saygılarımla

Ersin

Ben cevaplayanda daha buyuk bir suc goruyom.Siteye bakiyorlar goruyorlar ki cevap geliyo ve utanmadan soruyorlar bana su lazim hazira.
Eger cevap yerine bunlar uyarilsa idi arkasi gelmezdi.
Yabanci forumlarda boyle soru soranlari pisman ediyorlar sorduklarinda, bizde ise cevaplaniyo , nedeni bilmiyom iyi niyet veya mesaj artirma , fark etmez.
Cevap verdikce bu adama yardim etmiyorsunuz , kotuluk ediyorsunuz.
Zaten ben vazgectin uyari mesajlari yazmaya.

nemta46

kardeşlerim haepiinizden Allah razı olsun öncelikle
ben bu nu yazmadan önce epeyi dolaştım daha yeni oldugum için bu meslekte daha neyin nasıl olacagını tam bilmoyrum dedim belki resimli tam her kar esiyle anlatım bulabilirim ama galiba dediginiz gibi bende bir sorun var bulamadım

bu arada herkesten özr diliyorum tşk ederim