380 volt??

Başlatan Fixxer, 18 Mart 2007, 15:29:16

Fixxer

Slmlar herkeze 380 volt ile çalışan ve 80 kw çeken bir makina var ve bu makina arada bir reset atıyor kontrol ünitte hiç bir sorun yoq benim tahminimce 380v daki dalgalanmalardan kaynaklanıyor bunun için ne yapabileceğim hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim .
...............................

feride

Reset atıyor derken nasıl bir reset? termik vs mi?
çalışırken herhangi bir konumdamı oluyor yoksa sürekli bir işlemi yaparkenmi oluyor?
pens ampermetre varsa hold kısmında aşırı akım mı çekiyor bakılabilinir
motor stop konumuna mı giriyor?
motor duruyor ise güç kontrol devresinde acil stop termik filtre siviçleri vs ye bakmak gerek
biraz gözlemek ve o anı yakalamak lazım
birde ne tür bir makina bu?

Fixxer

8O  plastik boru üretiminde kullanılan bir makina.Çalışma esnasında birden bire cihaz duruyormuş benimde gözleme imkanım olmadı çünki bu makina yurt dışında.Daha detaylı bilgi alıcam bu konuda  ;)

turboy

hız kontrolmu var ne ile calışıyor eger hız kontrol var ıse menüsünden hata yonetiminden otomotik reset yapabilirsin
..buda makinana zarar verebilir buyuk ihtimal giris fazlarında problem var baglantı uclarını kontrol et
..makina hakında daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olbilirim

Analyzer

Alıntı yapılan: "Fixxer"8O  plastik boru üretiminde kullanılan bir makina.

Selam,

Boru ekstrüzyon makinası ise bir çok nedenden duruyor olabilir. Vidayı çeviren motor sıkışıp hız kontrolü stop ettiriyor olabilir. Isı kontrolde problem olabilir. PLC'li ise bir çok sebepten resetleniyor olabilir. Yani bir çok sebebi olabilir. Detaylı incelemek lazım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

westcoast

100kw regulator kullanacaksın.

Fixxer

Hcam bu 100kw regulator konusunu biraz açarmısın? nasıl olur ?

westcoast

Alıntı yapılan: "Fixxer"Hcam bu 100kw regulator konusunu biraz açarmısın? nasıl olur ?

mesela

http://www.regulator-redresor.com/srv-regp.html

gibi bişey olabilir ben bunu  gibi 45kw olanını 1 adet cnc dik işlem 1 adette cnc torna tezgahı ile kullanıyorum.Şebekedeki dalgalanmalar ne kadar normal olsa bile tezgahlardaki fanuc üniteyi tehlikeye atmamak için kullanmak şart.

Analyzer

Selam,

Regülasyon elbetteki faydalı olur ama şebeke dalgalanmasından dolayı durduğuna emin misiniz? Daha farklı problemler çıkıyor genelde ekstrüzyon makinelerinde.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!