24 Kasım 2020, 21:10:11

Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d


pc için dokunmatik lcd arıyorum

Başlatan birkan, 26 Mart 2007, 05:32:40

birkan

Arkadaşlar internette epeyce aramama rağmen bulamadım. Türkiyeden pc de kullanmak için dokunmatik 5-7 inch civarı, renkli lcd ekran nerden bulabilirim. Bir fuarda görmüştüm, hatta kartınıda almıştım ama onuda keybetmişim.

bleach

http://www.datadisplay.com.tr/

Bu firma Türkiyede dokunmatik lcd panel ve pek çok ilginç ürün satıyor. Kendileriyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaklardır.

Saygılar

birkan

Sayın bleach,
Datadisplay'i hemen aradım ama benim istediğim ürünü hazır kutulanmış olarak satmıyorlarmış, ancak siz kutularsanız kutusuz olarak satabiliriz diyorlar. Bu da benim işime gelmiyor. Ordan alırsam monitörün şık gözükmeyeceği kesin.

bleach

Selam tekar,

Kutulu nereden bulursunuz bilemiyorum. Aslında yapmak istediğinizi yazarsanız belki bazı fikirler gelişebilir. Mesela ben piyasadan bir kutu alıp, 5 dakikada frezelettirip oldukça güzel bir kutu yapmıştım. Para da tutmamıştı. 5-7" için belki yurtdışında hazır kutular olabilir. Farnell, rs, digi-key gibi sitelerden veya sadece işi kutu üretmek olan firmalardan ki türkiyedede epey var mesela ankarada yıldırım elektroniğin 2 alt katında adını şimdi hatırlayamadığım bir firmada bu işe epey uygun kutular bulunabilir.

Kolay gelsin. Saygılar

birkan

Merhabalar,
Ben aslında arabama bir pc takıp şimdilik sadece mp3 dinlemek, ilerde zaman buldukça geliştirmek istiyorum. Ekranı bu amaçla kullanacağımdan biraz şık olmasını istiyorum. Ayrıca bu amaçla kullanmak için epia nın via işlemcili anakartlarından almak ve ide-sd kart dönüştürücüsü kullanarak işletim sistemini hard disk yerine sd karta kurmayı planlıyorum. İşletim sistemi olarak linux kullanmak istiyorum, işyerinde de bir çok pc de linux kurulu zaten. İşletim sistemini amacıma uygun olarak özelleştirmek zor olmayacak benim için. Ankaradaki bahsettiğiniz yeri biliyorum. Zaman zaman gidip alışverişte yapıyorum. Orda benim amacıma uygun kutu bulabilirmiyim bilemiyorum. Aslında Ankara'da ordan daha büyük kutu satan yerlerde var. Artık kutulu bulamazsam sizin söylediğiniz gibi kutusuz alıp bir şekilde kendim kutulamayıda tercih edebilirim.
İlginiz için teşekkür ederim. Saygılar.

stlg

Sevgili birkan

Burada otolar icin hem bilgisayar hemde 7 inc lcd dokunmatik monitor var işi bittiginde yerine kapanıyor umarım işini gorur ayrı ayrı satılıyor zannediyorum kolay gelsin

www.kijamu.com
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.