PicBasicPro Dersleri Yeniden

Başlatan ete, 16 Nisan 2007, 12:25:48

ete

Arkadaşlar,

Toplam 10 dersten oluşan Pic Basic Pro derslerini daha önce yayınlamış idim.
Şimdi bu derslere ilave olarak PWM konusunu işledim. Ders-11 olarak verilen bu ders ile birlikte eski dersleride tek bir dosya halinde aşağıdaki linke yükledim.

http://dosyam.net/?id=gmc43k

Bu duyuruyu yeni başlık halinde veriyorum çünki foruma yeni üye olanlar ve eski derslerden haberi olmayanlarda faydalansın diye düşündüm.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

sünger bob

Ete hocam Allah ne muradın varsa versin.

sitenindelisi

Merhaba Üstadım,
Kitap yazmak, bilgiyi yazılı olarak aktarmak gerçekten bir sanat(uzman görüşü değil, sadece şahsi kanaatimdir). Siz bu konuda oldukça yetkinsiniz.
Proton ile PBP arasında ki fark ise hepimizin malumu sanırım. Benzer bir çalışmayı V.2 şeklinde proton için yaparsanız, sanırım yine oldukça faydalı bir kaynak teşkil edecektir. Bordumuzda protonu gerçekten, sıkı kullanan arkadaşlarımız mevcut. Muhakkak yardım da edilecektir.

ergin

dersler mükemmel.ben proton kulanıyorum.
ders11 : hpwm3 isis devresindeki osiloskop mükemmel.
fakat yeni isis devresi açtığımda orjinal osiloskop çıkıyor.
ne yapmam gerekiyor.

a.zorba

bır kaç gun önce verılen proteusun yenı versıyonu 7,1 sp 2 yı kurman gerekıyor
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

ergin

şu anda 7.1 sp2 kullanıyorum

aykut54

ne diyelim allah hani gani razı olsun hocam sen bizim bir sorunumuzu çözmeye vesile oldun ALLAHTA senin önüne çıkacak bir sorununu çözsün

amin!

KAZIMUGUR

Alıntı yapılan: "aykut54"..ALLAHTA senin önüne çıkacak bir sorununu çözsün
amin!

Birini değil hepsini.

ankara06

Teşekkürler hocam Allah razı olsun.

teknikelektronikci

ete hocam hep bu adc isini gözümde büyütüordum sayenizde daha önce verdiginiz notlardan ögrendim simdi ise projemde kullaniorum simdi ise pwm mi eklemisiniz pwm ide hep büyütüorum gözümde, insalah sayenizde onu da ögrenecem tekrar tesekürler kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ete

Soru burada sorulduğu için cevaplayayım.

İsis 7.1 SP2 sürümünü yükleyenler eski devrelerinde osiloskop kullanmışlar ise devreyi açtıklarında yine eski Osiloskopu göreceklerdir.
Yenisini görmenin yolu şöyle (Bu benim bulduğum bir yöntem belki başka şeklide vardır).

- Devreden Osiloskopu silin.
- edit menüsünden Tidy seçeneğini seçin.
- sonra yeni osloskopu devreye yerleştirin ve bağlantılarını yapıp çalıştırın.

Kolay Gelsin
Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

paradox

tekrar upload edermisiniz silinmiş dosya.

emperor

hsny

"dosya bulunmamaktadır" diyor.İndiren var mı?nasıl indirdiniz?

e3

@ Hsny, linke tıklandığında sayfa normal olarak açılmaktadır.

.eem.