Renkli Kayan Yazı Yardım...

Başlatan Onurhan, 15 Temmuz 2007, 14:17:18

lamercik

havada  renkli olarak animasyon oluşturmaktan maksadın eğer boşlukta oluşturmak ise boşa uğraşma  o iş için çok para harcaman gerekir ve başarıya ulaşman %5 ler civarındadır.
propeller clock devreleri genelde 8 yada 16 ledden oluşan elektronik ve mekaniğin birleştiştiği bir sistemdir. çok güzel bir mekanik tasarımı yapmak vede iyi bir program yazmak gerekmektedir, ama yok ben uğraşamam dersen internette bunun bir sürü örneği vardır. bunlara rahatlıkla ulaşıp çalıştırabilirsin. bu devreler ile havada yazı değil karşı bakış alanında yazı yada grafik çıkar. olay tamamen bir nevi göz yanılmasıdır.
seni tebrik etmek istediğim güzel bir nokta ise propeller clock devreleri ile renkli animasyon olayıdır.güzel vede uğraşmaya değer bir  proje gibi gözüküyor. bunun ile ilgili ayrıntılı bilgiyi daha ilerki zamanlarda mutlaka burada bulacaksın. biraz zaman ayırıp bu konuyu mutlaka araştıracağım.
son olarak RGB full color pano bu konuda çalışan standart bir devre yokmu demişsin. bu panoların türkiyedeki satış fiyatları  metre karesi 4.500$ dan başlar vede 12.000$ a gider. bunun en küçük vede ideal ölçüsü  3x4 metredir. buda toplamda 12 metre kare eder vede ortalama 8.000$ dan 96.000$ eder. anlayacan kendi standart devreni kendin oluşturacaksın vede sır gibi saklayacaksın o devreyi :D
sakın olakide ineternetten bulduğun RGB full color projelerine aldanma onların bir çoğu aldatmaca vede çalışmayan sistemlerdir.

Onurhan

Bu konuda görüşlerini ve bilgilerini paylaştığın için teşekkürler, bana da baya cezbedici geliyor şu propeller clock olayları, özellikle renkli animasyon konusu ;)
Ben de araştırmalarıma devam ediyorum ancak gerek okul gerek iş gerekse web projelerinden vakit kalmıyo desem yalan olmaz, ama bi gelişme yakaladığım burdan paylaşalım :D
Tekrar teşekkürler, iyi çalışmalar...
Araştırma sonuçlarını ve çalışmalarını dört gözle bekliyorum...Kolay gelsin...

kemalsa

işte bu full renkli led ler ile yapılmıs mukenmele yakın bır uygulama vallahı ben agızım acık izledimmmm  http://www.luberth.com/pimpstar.html