Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

USB to serial

Başlatan lojikmemo1, 19 Ağustos 2007, 22:57:19

cnrszr

arkadaşlar ben hala sınıf kaydedilmemiş hatası almaya devam ediyorum. Bu yüzden proje run moduna bile geçmiyor. Memo yüklediğin son dosyaları da indirdim ama bir fayda etmedi. yardımmmmmmm

cnrszr

bu arada öldürenkafiye elindeki notları bizlerle paylaşırsan sevirinim. lojikmemo senden de isteğim kendi yazdığın ocx bileşenin kaynağını burada paylaşırsan benim bilg. den derleyip hem nasıl oluyo da oluyo onu bir öğrenirim, yok bende kalsın dersen sınıfı kaydetmek için bir yol göster  :D

files

sınıf kaydedilmemişin kolayı var.  bunu kullanan programını kapat.

ocxi sabit bir yerekoy. atıyorum c:
(sonra ocxin yerini değiştirmemelisin)

başlat >calıştır > cmd

c:

regsvr32.exe senin.ocx

baaşrıyla kaydedildi.. dieycek. tamam deyin. artık buocxi kullanabilirisn. çok geyik bir konudur.  her sorana dede gibi anlatılır.

cnrszr

files iyi diyosun da gözüm ben bunu denemedim mi sanki. öyle yalnızca dosya ismini verip de kaydetmekle olmuyor bu işler register da HKEY_LOCAL_MACHINE\.... gibi bir adres lazım .net ile derlendiğinde otomatik olarak framework ün bulabileceği bir adrese kaydediyor. Ben sana aldığım hatayı da göstereyim bakalım yorumun ne olacak merak ediyorum......

http://img385.imageshack.us/my.php?image=yakaland1wq4.jpg

oldurenkafiye2

Usb ile ilgili piyasadaki tek dokuman bu sanırım :) neyse linki veriyorum ama nerede ise hemen hemen butun elektronik ile ilgili sitelerde var bu ise bir an once bi care bulmak lazım yani en azında kaynagı acıklanmıs bir calısma olsa kafa yoracagız ama neyse

Umarım birseyler yapar bizede yardımcı olursun

http://rapidshare.de/files/39825654/ADIM_ADIM_USB.pdf.html

files

USB ile ilgili  bu kadar bilgi istemenizdeki amaç nedir? Okul vaziyetleri mi akademik  durum filan?

Yok eğer USB il eilgili proje yapacağım derseniz  bu bilgilere gerek yok. Üretici firma gerekli demoları filan vermiştir. onlardan yola çıkarak devam edeceksiniz.  
USB to serial çok lazımsa böyle ekstra DLLe de ihtiyacınızda yok.

Picbasicde bile var sürücü de gerekmez. yapın kullanın.

' USB sample program for PIC18F4550 CDC serial port emulation

'  Compilation of this program requires that specific support files be
'  available in the source directory.  You may also need to modify the
'  file USBDESC.ASM so that the proper descriptor files are included. For

endpoind zzt point

tirenium

Mevlüt Hocam,

Pic tarafına sadece hex uzantılı dosya vermişsiniz.

Ben başka bir proje yapmak istiyorum bunun için ayrıca bir pic dahamı kullanmam lazım yada siz burada PIC'e yüklenen programı verbilirmisiniz?

eğer mümkün olursa projemi PBP ile yapıyorum sizde pbp ile yazılmışı varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar

lojikmemo1

Alıntı yapılan: "tirenium"Mevlüt Hocam,

Pic tarafına sadece hex uzantılı dosya vermişsiniz.

Ben başka bir proje yapmak istiyorum bunun için ayrıca bir pic dahamı kullanmam lazım yada siz burada PIC'e yüklenen programı verbilirmisiniz?

eğer mümkün olursa projemi PBP ile yapıyorum sizde pbp ile yazılmışı varsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar
merhaba
Pic e yüklenen programdan kastın kaynak kodları ise c ile yazdım yakında düzenleyip verebilirim zaten çok basit pc tarafı biraz karışık.
PBp kullanmıyorum ama mantığını anladıktan sonra dil farketmez.
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

oldurenkafiye2

C kodlarını ve projeni yayınlarsan bende memnun olurum daha oncede bahsetmistim benim maksadım cok buyuk projeler değil PBP nun EasyHID olayını kullanabilsem o bile yeterli cunku bu usb isinden acıkcası gözüm korktu  :D

Emirhan1

ft232 ile yapılmış tümleşik devre     adı  LSC232F    kullanımı kolay
usb den   rs232 ye çevirici   veya  rs232 den   usb  ye çevirici
ben denedim   devreyi yapıp  bilgisayara takıyorsunuz  sürücüsünü yükleyince
comport  com3 , com4 , com5  gibi isimler alıyor  usb portu com olarak tanıyor
herkese kolaygelsin

www.senacip.com   LSC232F

lojikmemo1

Alıntı yapılan: "Emirhan1"ft232 ile yapılmış tümleşik devre     adı  LSC232F    kullanımı kolay
usb den   rs232 ye çevirici   veya  rs232 den   usb  ye çevirici
ben denedim   devreyi yapıp  bilgisayara takıyorsunuz  sürücüsünü yükleyince
comport  com3 , com4 , com5  gibi isimler alıyor  usb portu com olarak tanıyor
herkese kolaygelsin

www.senacip.com   LSC232F

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Ben de zaten bu entegreye gerek yok biz de yapabiliriz diye bu projeyi yapmıştım.
şimdi başa mı döndük?  :)
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.